Андрей Кузменко вкара в дебюта си за Калгари, докато Славите победиха апатичния Бруинс с 4-1
AP News | 2024-02-07 | 05:08:34

БОСТЪН (AP) — Андрей Кузменко отбеляза гол в дебюта си за Калгари, Назем Кадри направи три асистенции, а Флеймс победиха Бостън Бруинс с 4- 1 във вторник вечерта.

Джонатан Юбердо отбеляза гол и две асистенции, а Конър Зари също вкара за Пламъците, които удържаха Бостън на пет удара през втория период в апатично завръщане от почивката на Мача на звездите за Бруинс.

p>

Джейкъб Маркстрьом спря 21 изстрела за Калгари. Роденият в Бостън Ноа Ханифин добави късен гол за Пламъците.

Павел Зака ​​вкара гол в пауърплей в началото на третия период за Бруинс, които откриха домакинството от седем мача със стабилно представяне.

Дейвид Пастрнак асистира за гола на Зака, а Джереми Суейман завърши с 25 спасявания за Бостън.

Кузменко се присъедини към Flames по-малко от седмица по-рано, пристигайки в пакетна сделка от Ванкувър в замяна на Елиас Линдхолм. Не отне много време на Кузменко да направи впечатление. Той поведе на Пламъците с 1-0 с пауърплей гол 4:01 в мача след удар с китката след центриращ пас от Юбердо. Голът дойде само 31 секунди, след като Брандън Карло беше повикан да задържи Кадри, който също вкара асистенция при играта.

Кадри добави още една асистенция девет минути по-късно, след като форсира обрат на Бруинс дълбоко в собствената им зона и го отнесе в другата посока, захранвайки бърз пас към Зара, когато той нахлу в Суейман и го победи с удар от бекхенд .

Пламъците изиграха последните 44 минути с нападател, след като крилото от втора линия Мартин Посписил изравни капитана на Бостън Брад Марчанд по време на схватка пред мрежата на Калгари с четири минути до края на първия период.

Маршанд получи две минути минор за удар, докато Поспишил получи пет минути майор и неправилно поведение в играта за кръстосана проверка.

Въпреки че Бостън влезе във втория период с цяла минута в края на голямата дузпа на Посписил, Калгари доминираше в периода и изпревари Бостън с 9-5. Бостън не получи друга възможност за силна игра до началото на третия, когато Брейдън Пачал излезе за кроше в 2:48, а Макензи Уийгар получи двоен минор за висок удар на Марчан в зоната на Пламъците по-малко от минута по-късно .

Бостън се възползва от 5-на-3, когато Павел Зака ​​отбеляза при центриращ пас от Пастрнак при оставащо 15:46, намалявайки разликата до 2-1.

Huberdeau, който играеше в своя 799-и мач в кариерата, върна преднината до два гола няколко минути по-късно, когато форсира обрат и стреля бързо покрай Swayman.

Flames: Посетете New Jersey Devils в четвъртък вечер във втората от четирите права на пътя.

Bruins: Домакин на Vancouver Canucks в четвъртък вечер.