Анфърни Саймънс вкара 33 точки, когато Трейл Блейзърс победиха Рокетс със 137-131 в продълженията
AP News | 2024-01-25 | 06:08:19

ХЮСТЪН (AP) — Анфърни Саймънс отбеляза 33 точки, а Джерами Грант добави 21, докато Портланд Трейл Блейзърс се събраха, за да победят Хюстън Рокетс 137 -131 в продълженията в сряда вечерта.

Портланд започна продълженията със серия 9-2, с пет точки от Малкълм Брогдън, за да поведе със 133-126 с около две минути до края на допълнителната сесия.

Ракетите получи наказателно хвърляне от Alperen Sengun и layup от Fred VanVleet, за да намали преднината до четири точки с по-малко от минута до края на OT.

Но Деандре Айтън отбеляза удар с 10 секунди оставащи, за да даде преднина на Портланд със 135-129, а Трейл Блейзърс удържаха победата.

Брогдън имаше 19 точки, а Ейтън добави 18 точки и 17 борби за Трейл Блейзърс, които се сблъскаха с пропуск в два мача.

Сенгун имаше 30 точки, 10 борби и осем асистенции, а Джейлън Грийн вкара 29, докато Рокетс загубиха втори пореден мач.

Брогдън отбеляза тройка, за да намали преднината до точка с 3 секунди до края на регулацията. Арън Холидей направи две наказателни удара с оставащи 1,1 секунди, за да увеличи преднината на Хюстън до 124-121.

Но Грант форсира продължението, когато удари тройка извън баланса при сирената.

Портланд използва серия от 6-0, с последните четири точки от Айтън, за да поведе със 116-114 с 2½ минути оставащи в четвъртата част.

Хюстън изоставаше с две точки, преди Сенгун да направи кошница и след това получи кражба в другия край. Грийн направи подреждане, за да изведе Хюстън начело, преди Рокетс да принудят нов обрат.

Сенгун добави още една кофа след това, за да поведе Рокетс със 120-116 с около 90 секунди преди края.

Брогдън вкара кош, преди Сенгун да отбележи отново, давайки предимство на Хюстън със 122-118 след по-малко от минута преди края.

ВанВлийт добави 18 точки със седем асистенции и шест борби за Рокетс при завръщането си след пропуска игра със стягане в кръста. Джабари Смит младши отпадна за втори пореден мач за Хюстън с изкълчен ляв глезен.

Трейл Блейзърс: в Сан Антонио в петък.

Рокетс: в Шарлът в петък.