Антъни Дейвис ще отсъства от мача на Лейкърс с Уориърс поради последиците от удар в главата
AP News | 2024-04-10 | 03:01:33

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Антъни Дейвис ще отсъства от мача на Лос Анджелис Лейкърс с Голдън Стейт Уориърс поради последиците от удар в главата си два дни по-рано.

Треньорът на Лейкърс Дарвин Хам каза, че Дейвис е бил изключен около 90 минути преди началото на мача във вторник вечерта.

„Той се появи на арената, опитвайки се да направи всичко възможно, за да играе, но просто не успя да преодолее главоболието и гаденето,” каза Хам. .

Дейвис беше ударен в лицето близо до окото си в последната минута на първата четвърт от загубата на Лейкърс от Минесота в неделя вечерта и той не се върна в играта. Деветкратният играч на звездите пое удара от Кайл Андерсън от Timberwolves в същата зона, където беше ударен с лакът в окото от Trayce Jackson-Davis от Golden State по време на загубата на Lakers от Warriors на 16 март.

Отсъствието на Дейвис е основна грижа за Лейкърс, които са на деветото място, които спечелиха девет от 11 мача за тази среща с Голдън Стейт, който е на 10-о място. Лос Анджелис е 26-13 след празничния сезон, но не успя да се издигне дори с едно място в подреденото класиране на Западната конференция.

Дейвис е играл в 74 мача този сезон. Това е най-много от 2018 г. в Ню Орлиънс за деветкратния играч на звездите, който най-накрая се радваше на почти пълен сезон без големи отсъствия поради контузии, преди да бъде принуден да напусне в най-важния момент от редовния сезон.

Дейвис има средно 24,5 точки, 12,6 борби и 2,4 блокади. Той е опората на защитата на Лейкърс и най-добрата вътрешна офанзивна заплаха за отбор, в който също липсват Крисчън Ууд и Джаред Вандербилт поради контузия.