Антъни Дейвис вкарва 41, Лейкърс удържат Раптърс 132-131 за първи поредни победи от месец
AP News | 2024-01-10 | 08:32:35

ЛОС АНДЖЕЛИС (АП) — Антъни Дейвис вкара 20 от своите 41 точки в брилянтна четвърта четвърт и Лос Анджелис Лейкърс удържаха Торонто Раптърс със 132-131 във вторник вечерта, за да спечелят последователни мачове за първи път от месец.

ЛеБрон Джеймс имаше 22 точки и 12 асистенции за Лейкърс, който постигна резултат 3-10 веднага след като спечели встъпителния междусезонен турнир на НБА през декември. Лейкърс удържаха Клипърс в неделя, преди да надминат Раптърс, за да се върнат до 0,500 (19-19).

Дейвис хвана 11 борби, вкара 13 за 17 от игра и 13 от 14 при наказателни удари докато пренасяха Лейкърс в отсечката срещу Раптърс, при които липсваше контузеният титулярен център Якоб Поелтъл. Дейвис завърши майсторското си представяне, като вкара 10 точки във финалното 1:01, включително осем наказателни удара без пропуск, и направи ключова блокада на Скоти Барнс.

Барнс вкара 26 точки, а Паскал Сиакам имаше 25 за Раптърс, които загубиха едва за втори път в пет мача, откакто придобиха Ар Джей Барет и Имануел Куикли от Ню Йорк за ОГ Ануноби. Барет вкара 23 точки, а Куикли имаше 21 с четири тройки за Раптърс, които загубиха от Лейкърс като гост само за втори път в последните си девет гостувания.

Куикли направи фаул, когато удари Кам Редиш с лакът в лицето за груб фаул при 3:52 преди игра. Гари Трент-младши изведе Раптърс напред със 121-120 при тройка при 1:08 преди края, но Дейвис отвърна с бързо полагане, преди да блокира удара на Барнс от другата страна и да добави два наказателни удара моменти по-късно.

Барет беше отсъден за фаул в атака, който изтри изравнителната тройка на Барнс 24,8 секунди преди игра. Дейвис и Остин Рийвс в крайна сметка комбинираха, за да ударят 10 поредни наказателни удара през последните 34 секунди, докато Лос Анджелис удържа въпреки тройките на Денис Шрьодер и Трент от Торонто в последните четири секунди.

Торонто игра без Поелтл, отпадна за неопределено време, след като изкълчи левия си глезен при победа над Голдън Стейт миналата неделя. Продуктът на Университета на Юта има средно 10,6 точки и 8,3 борби на мач, докато води в НБА по процент на стрелба (68,5).

Шрьодер имаше 10 точки и шест асистенции срещу отбора, с който прекара два от предишните три сезона. Шрьодер случайно вкара тройка четири секунди преди игра, но Дейвис уцели още две наказателни удара преди 3 на Трент при сирената.

Дейвис вкара 16 точки при стрелба 7 от 9 във впечатляващата първа четвърт. След това Торонто използва повече зонова защита, разочаровайки Дейвис по-често и поддържайки мача близо през цялото време.

Руи Хачимура пропусна четвъртия си пореден мач заради контузия на прасеца, но треньорът на Лейкърс Дарвин Хам каза, че състоянието на нападателя се подобрява.

Ото Портър младши от Торонто също пропусна петия си пореден мач заради изкълчено дясно коляно.

Раптърс: В Клипърс в сряда.