Антъни Едуардс отбелязва рекорд в кариерата си от 51 точки, Timberwolves се събират, за да победят Wizards със 130-121
AP News | 2024-04-10 | 04:57:19

МИНЕАПОЛИС (AP) — Антъни Едуардс отбелязва рекорд в кариерата си 51 точки и Минесота Тимбърулвс преодолява ранен дефицит от 21 точки с доминиращо второ полувреме, за да победи Вашингтон Уизардс със 130-121 във вторник вечер.

Едуардс имаше 30 точки през второто полувреме. Никейл Александър-Уокър завърши с 23 точки, а Руди Гобер имаше 19 точки и 16 борби за Уулвс, които спечелиха четири от пет и осем от 10.

Минесота спечели челната тройка в уестърна Конференция и има сблъсък в Денвър в сряда с потенциален номер 1 в семето. Тимбъруулвс и Нъгетс бяха изравнени на върха на Запада навлизайки във вторник, един мач пред Оклахома Сити. Тъндър победи Сакраменто във вторник вечер, за да запази темпото.

Минесота се подобри до 12-5 без нападателя на звездите Карл-Антъни Таунс. Отборът обяви във вторник, че Таунс е получил разрешение за пълен контакт, баскетболни дейности пет на пет в очакване на завръщането му, което може да се случи веднага в петък.

Тройка на Едуардс даде на Минесота първата преднина при 92-89 с 2:04 до края на третата четвърт. Преди периодът да изтече, Едуардс добави още 3, вкара при бързо забиване и даде на Гобер за забивка, за да увеличи преднината до 99-92.

Едуардс вкара при обратен скок, Гоберт направи още една забивка, а Александър-Уокър вкара при обратно слагане за преднина от 10 точки в средата на четвъртата четвърт.

Пауза на Едуардс с 2:36 до go и неговият стремеж с 1:34 до края установи личен рекорд, надхвърляйки 49-те точки, които отбеляза срещу Сан Антонио на 7 април 2022 г. Общият му резултат беше равен на петия най-много точки в мач от играч на Минесота. Таунс имаше 62 на 22 януари срещу Шарлът.

Кори Киспърт поведе Уизърдс с къси играчи с 25 точки, а Джордан Пуул добави 24. Вашингтон загуби седем от осем.

Уизардс отбелязаха 63% удар през първата четвърт, като излязоха напред с 21. Те водеха с 44-27 в края на периода, изравнявайки най-високото ниво за сезона на франчайза за точки за една четвърт. Това беше най-резултатният период от съперник на Минесота този сезон.

Минесота получи дузина точки от Едуардс, но пропусна 12 от първите си 15 удара. Тимбъруулвс също загубиха стартовия център Наз Рийд, който беше изгонен за „ненужен и прекомерен“ контакт след удар с лакът в главата на Джони Дейвис, докато се бореше за отскок.

Сред аут играчите за Вашингтон бяха нападателят Марвин Багли III (изкълчване на дясното коляно), нападател Кайл Кузма (изкълчване на десния глезен) и нападател/център Тристан Вукчевич (възпаление на лявото коляно).

Уизардс: домакин на Чикаго в петък .

Timberwolves: В Денвър в сряда.