Антъни Едуардс вкара 36 точки, Тимбъруулвс победи Сънс със 126-109 за аванс от 3-0 в серията
AP News | 2024-04-27 | 07:40:05

ФЕНИКС (AP) — Антъни Едуардс вкара 36 точки, Руди Гобер добави 19 точки и 14 борби, а Минесота Тимбъруулвс използва горещ -стрелба в третата четвърт, за да победи Финикс Сънс със 126-109 в петък вечер и да поведе с 3-0 в серията от първия кръг.

Минесота побеждава в мач 4 в неделя във Финикс.

Това беше третият пореден мач, в който Уулвс използваха голяма трета, за да превърнат стегнат мач в комфортна победа. Минесота отбеляза 7 от 11 тройки по време на вълната, включително четири от Никейл Александър-Уокър, за да вземе преднина от 22 точки в четвъртия.

Брадли Бийл поведе Сънс с 28 точки, докато Кевин Дюрант имаше 25 и Девин Букър 23.

Минесота имаше преднина от шест точки на полувремето и увеличи предимството си до 69-58 в началото на третото след последователни тройки на Майк Конли и Карл-Антъни Таунс . В края на третата част Александър-Уокър вкара четвъртата си тройка за четвъртината за преднина от 95-73.

Вълците също доминираха на чашата, завършвайки с предимство от 50-28 борби.

Шест играча на Минесота отбелязаха двуцифрен брой голове. Таунс завърши с 18 точки и 13 борби, докато Александър-Уокър вкара 16.

Вялите Слънца никога не можаха да намалят дефицита до едноцифрени числа в четвъртия. Сега те са на една загуба от това, което би било горчиво разочароващ сезон, след като влязоха в годината с амбиции за шампион.

Джош Окоги от Финикс беше изгонен късно в четвъртата част след груб фал срещу Гобер.

Timberwolves водеха с 59-53 на почивката след оспорвано първо полувреме. Едуардс поведе Уулвс с 16 точки, докато Дюрант имаше 14 за Сънс. Ерик Гордън даде искра на Финикс с 10 точки през първата четвърт, но тя продължи кратко.

Слънцата играха без титулярния гард Грейсън Алън, който водеше НБА по процент на стрелба от 3 точки този сезон. Алън се справя с изкълчен глезен от мач 1, който влоши в мач 2.