Антъни Едуардс вкара 38, докато Тимбъруулвс се завърна във форма, победи Уизардс със 118-107
AP News | 2024-01-25 | 04:48:06

ВАШИНГТОН (AP) — Антъни Едуардс вкара 38 точки и водещият в Западната конференция Минесота Тимбъруулвс избегна първото си поражение от три мача за сезона, побеждавайки Вашингтон Уизардс със 118-107 в сряда вечерта.

Карл-Антъни Таунс имаше 27 точки, а Руди Гобер добави 19 точки и 16 борби за Уулвс. Минесота идваше след домакинска загуба от ниския Шарлът, в която Таунс вкара 62 точки, треньорът на представянето Крис Финч нарече „отвратително“ и „незряло“.

Дени Авдия вкара рекордните за сезона 24 точки за Уизардс , които изпуснаха своя пети пореден път, четвъртото поднасяне от поне толкова много мачове за втория най-лош отбор в лигата. Вашингтон има само една победа този сезон над отбор, който влезе с победен рекорд.

Марвин Багли III имаше 17 точки и рекордните за сезона 15 борби за Уизардс, а Кайл Кузма добави 17 точки, 14 борби и осем асистенции.

Вашингтон остана с Минесота през първото полувреме, а Авдия предизвика взрив в края на втората четвърт, който позволи на Уизардс да продължат с 59-57 на полувремето.

Но Уизърдс нямаха особен отговор за предимството на Уулвс в размера, особено след като стартовият център Даниел Гафърд получи петия си фаул при 7:01 до края в третата четвърт. Той напусна по време на това, което се превърна в серия 16-2 за Минесота.

Финч каза, че отборът му ще се поучи от поражението в понеделник – при което Вълците загубиха сплотеност, докато се опитваха да помогнат на Таунс да има вечер в кариерата – и че Едуардс ще бъдете по-настоятелни, ако подобна ситуация възникне в бъдеще.

Едуардс и Таунс започнаха студено. Всеки от тях беше 3 от 10 от полето в края на първото полувреме, но те се разгорещиха след полувремето.

Таунс вкара 13 точки през третата четвърт. Две нощи след като направи осем тройки през първото полувреме, Таунс пропусна първите си шест тройки, преди най-накрая да успее да пусне една в четвъртата.

Едуардс имаше 15 точки в последния период.

Вълците се подобриха до 1-2 този сезон без ветерана пойнтгард Майк Конли, който отпадна поради заболяване. Той също така пропусна мача в понеделник.

Timberwolves: В Бруклин в четвъртък вечер.

Уизардс: Домакин на Юта в четвъртък вечер.