Антъни Едуардс вкарва 44, има грандиозно блокиране в последната секунда, когато Уулвс победи Пейсърс със 113-111
AP News | 2024-03-08 | 05:08:48

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Антъни Едуардс изравни най-високото си ниво за сезона с 44 точки, направи тройка за тайбрека при оставащи 1:11 и излезе със зрелищно блокиране при зумера, за да осигури на Минесота Тимбъруулвс с малко играчи победа със 113-111 над Индиана Пейсърс в четвъртък вечерта.

Едуардс се изстреля, за да отхвърли пауза в последната секунда от Пейсърс “ Арън Несмит, удряйки главата си в ръба, когато зумерът прозвуча. Той извика, показа мускули и блъсна Руди Гобер в гърдите в празнуване.

Гобер добави 18 точки и 14 борби за Тимбъруулвс, които играха без Мача на звездите Карл-Антъни Таунс. Минесота се придвижи до първото място в Западната конференция, с една половина мач пред Оклахома Сити.

Нито един отбор не водеше с повече от пет точки през последните 20 минути, а Едуардс вкара последните осем точки за Вълците.

Паскал Сиакам вкара 24 точки, а Тайрис Халибъртън добави 23 точки и 13 асистенции за Пейсърс, които изоставаха със 17 точки през първото полувреме, но водеха със 104-103 след мощно забивка на Сиакам 2 минути преди края. Индиана загуби три от четири и е осма на Изток.

С Едуардс начело, Минесота записа 54-37 в средата на втората четвърт, само за да види Пейсърс да намали дефицита до 60-49 на полувремето.

След това Индиана отвори второто полувреме със серия 19-4 и най-накрая поведе след забивка на Майлс Търнър, след като обратът на Минесота доведе до 68-66 по средата на третото.

Оттам нататък това беше игра напред-назад до заключителния удар на Едуардс.

Таунс отпадна с болно ляво коляно, а Индиана също беше с малко ръце. Стартовият гард Бенедикт Матюрин бе аут с контузия в рамото и се очаква да пропусне поне още три мача.

Timberwolves: В Кливланд в петък.

Пейсърс: Посетете Орландо в неделя.