Антъни Едуардс води голямо завръщане, Кауай Леонард се контузи при победата на Тимбъруулвс със 118-100 над Клипърс
AP News | 2024-03-13 | 06:40:52

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Антъни Едуардс вкара 37 точки, Никейл Александър-Уокър добави рекордните за сезона 28 и Минесота Тимбъруулвс се върна от ранен дефицит от 22 точки за победа със 118-100 над Лос Анджелис Клипърс във вторник вечер.

Кауай Леонард напусна мача със спазми в гърба между първите две четвърти, съобщиха от Клипърс. Той изигра цялата първа четвърт, но беше видян да напуска централната арена на Клипърс през втората четвърт.

Майк Конли вкара 23 точки с пет тройки за Тимбъруулвс, които избегнаха първия си мач от три точки губеща серия от сезона с огромно рали след напускането на Леонард. Руди Гобер имаше осем точки и 11 борби, преди да напусне мача късно с очевидна контузия в гърдите.

След като изоставаше с 57-35 в средата на втората четвърт, Минесота овладя контрола през второто полувреме и завърши най-голямото завръщане на отбора от ноември 2012 г.

Пол Джордж отбеляза 22 точки, а Джеймс Хардън имаше 12 за Клипърс, които загубиха два поредни мача едва за втори път след Коледа. Джордж и Леонард се завърнаха, след като пропуснаха домакинската загуба на Клипърс от Милуоки във второто домакинство на клуба за 22 часа миналата неделя, въпреки че Леонард не издържа дълго.

Александър-Уокър вкара пет тройки по време на най-резултатното си представяне в униформа на Минесота, докато Тимбъруулвс се подобриха до 2-2 в гостуването си от шест мача.

Въпреки че Карл-Антъни Таунс е аут с контузия в коляното, която вероятно ще го отстрани до плейофите, Гобер се завърна след отсъствие от един мач с контузия на дясното сухожилие. След това Гобер очевидно е наранил ребрата или гръдната кост в някакъв момент през второто полувреме, отивайки към съблекалнята с очевидна болка.

Кайл Андерсън имаше 10 точки и седем асистенции при завръщането си в титулярния състав на Уулвс след отсъствие с болка в дясното рамо, но гардът Монте Морис пропусна третия си пореден мач поради разтегнато ляво подколенно сухожилие.

Минесота допусна шест загуби, като изоставаше с 15 точки през първата четвърт, а преднината на Лос Анджелис нарасна до 57-35 в средата на втората, преди Вълците да направят серия от 20-2 малко преди полувремето. Вълците взеха първата си преднина в началото на третата четвърт, а Клипърс успяха да вкарат само 15 точки с девет проиграни през периода.

Таунс претърпя операция на разкъсания менискус на лявото коляно и Тимбъруулвс спечелиха да го оценявам още четири седмици. Изглежда вероятно той ще пропусне остатъка от редовния сезон, но треньорът Крис Финч каза, че отсъствието на Таунс през по-голямата част от миналия сезон поради контузия на прасеца е подготвило Минесота за сегашното му отсъствие.

„Всеки преминава през труден период в някакъв момент (поради наранявания)“, каза Финч. „Получаваме го сега.“

Тимбъруулвс: в Юта в събота.

Клипърс: в Чикаго в четвъртък.