Антонио Рийвс вкарва 30, номер 9 Кентъки победи съперника си Луисвил с 95-76 в двубой в Блуграс
AP News | 2023-12-22 | 03:32:19

ЛУИСВИЛ, Кентъки (AP) — Антонио Рийвс вкара 22 от най-високите си за сезона 30 точки през първото полувреме, помагайки Номер 9 Кентъки преодоля бавно начало и преодоля съперника си Луисвил 95-76 в четвъртък вечер в годишната битка за правата на хвалене на Блуграс.

Кентъки (9-2) пропусна седем от първите си 12 опита, но остана в рамките на няколко притежания на топката зад стрелба от периметъра, насочена от Рийвс, който направи първите си четири удара отвъд дъгата и девет от 10 в първото полувреме.

Дивите котки поеха контрола завинаги при 19-17 при тройка на Adou Theiro и направиха няколко малки серии зад стрелба от 14 от 22, за да затворят полувремето и да водят с 53-33. Кентъки направи 8 от 15 от далечно разстояние и 19 от 35 (54%).

Рийвс завърши 10 от 15 от игра, за да надхвърли предишния си най-добър резултат от 24 точки срещу най-високо класирания Канзас на 14 ноември. Тре Мичъл добави 18 точки — включително 3 за преднина от 86-61 с 5:29 до края предизвика аплодисменти от публиката, облечена предимно в синьо – и 12 борби, докато Wildcats стреляха с 51%, за да спечелят третата си поредна победа над Cardinals.

Скай Кларк имаше 20 точки, а Брандън Хънтли-Хатфийлд добави 16 точки и 11 борби за Луисвил (5-7), който се стремеше да последва поражението на Пепърдайн в неделя, като разстрои вечния си съперник. Луисвил вкара 42%.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Кентъки играеше желаното темпо и създаваше добър външен вид и беше само въпрос на това колко скоро ще започнат да падат ударите. Рийвс нямаше подобни проблеми и това даде тон на Wildcats да последват примера и да продължат да стрелят, тъй като достигнаха двуцифрено число от далечни разстояния за пети път този сезон.

Луисвил: Кардиналите започнаха силно и се състезаваха за около 10 минути, но не успя да издържи тази интензивност срещу по-дълбок, търпелив отбор от Кентъки. Те със сигурност не можаха да се справят с стрелбата си по периметъра, като уцелиха само 4 от 17.

Кентъки е домакин на Илинойс Стейт на 29 декември в последната си подготовка без конференция преди откриването на Югоизточната конференция във Флорида на 6 януари.

Луисвил подновява Atlantic Coast Конферентна игра във Вирджиния на 3 януари.