Антонио Рийвс води с 6 двуцифрени точки като номер 17 в Кентъки победи Ванди с 109-77
AP News | 2024-02-07 | 05:56:48

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Антонио Рийвс вкара 24 точки и поведе шест Уайлдкатс в двуцифрено число като 17-ия в ранглистата Кентъки Уайлдкатс победи борещия се Вандербилт със 109-77 във вторник вечерта, за да направи плъзгане в два мача.

Дивите котки (16-6, 6-4) бяха загубили три от последните си четири, за да паднат до шесто място в класирането на Югоизточната конференция с 10 оставащи мача до турнира на лигата в Нешвил през март.

Кентъки също направи двубой срещу Вандербилт, като Commodores отбелязаха първата си победа в Rupp Arena от 2007 г. миналия март, преди да зашеметят Wildcats на четвъртфиналите на турнира SEC.

Рийвс и Роб Дилингам доказаха твърде много, като в един момент изпревариха Вандербилт сами с 26-22 в един момент. Дилингам завърши с 20 точки. Джъстин Едуардс добави 17, Джордан Бъркс 13, Арън Брадшоу 12 и Звонимир Ивишич 11.

Евън Тейлър поведе Вандербилт (6-16, 1-8) с 20 точки. Ezra Manjon добави 14, а Tyrin Lawrence имаше 10.

Кентъки никога не изоставаше, тъй като Рийвс започна мача с джъмпър, а Едуардс го последва с 3 точки. Dillingham направи първите си четири удара, включително трио от тройки и чифт от два наказателни удара, като първокурсникът на седмицата на SEC излезе от пейката в този мач.

Дивите котки водеха с цели 22, преди да поведат с 55-38 на полувремето. Вандербилт се опита да направи пробив с три наказателни удара на Пол Луис, издърпвайки Дорес в рамките на 81-65 при 8:55 преди края.

Кентъки отговори с шест точки в рамките на 43 секунди, за да накара феновете да скандират „Go Big Blue“ след удара, увенчан с кражба и високо летящо забиване на Едуардс, последвано от полагане на Дилингам, за да подплати марж.

Забивката на Бъркс с 3:56 до края постави Wildcats до границата от 100 точки за четвърти път този сезон, което доведе до повече аплодисменти от предимно синята публика на Кентъки.

Кентъки: Най-добрият отбор на треньора Джон Калипари при стрелба за 3 точки в неговия мандат с тази програма се показа отново. Дивите котки направиха 10 от първите си 14 тройки и направиха поне 14 за петия мач този сезон. Най-добрият отбор на SEC по стрелба за 3 точки лесно надмина своя процент извън дъгата, поваляйки 15 от 26 (57,7%). ... Calipari се подобри до 26-6 в тази серия.

Вандербилт: Commodores не успяха да изградят инерция от победата си над Мисури. Те завършиха с най-много точки в Memorial Gym, откакто дадоха 93 на Южна Калифорния при загуба в продължение през ноември 2017 г.

ПОСЛЕДСТВИЯ НА АНКЕТАТА

Дивите котки със сигурност се нуждаеха от тази победа, след като загубиха седем места в понеделник с поднасянето си.