AP Играч на седмицата: Джейлин Шеррод от Колорадо отбеляза рекорд в кариерата си от 34 точки при победата над Юта
AP News | 2024-01-02 | 21:09:05

Националният играч на седмицата на Associated Press в женския баскетбол за седмица 8 от сезона:

ДЖЕЙЛИН ШЕРЪД, Колорадо

Високият 5 фута и 7 студент гард от Бирмингам, Алабама, имаше рекорд в кариерата си от 34 точки, както и шест отнети топки, четири борби и четири асистенции в петия класиран Бъфалъс победа над тогава-Не. 12 Юта. Шерод вкара 13 от точките си в четвъртата четвърт, когато Бъфалос надделяха над Ютес с 25-11. Нейните усилия съвпадат с деветия най-добър резултат за играч на Колорадо в един мач.

ВТОРИ

Та’Ния Латсън, щат Флорида. Второкласният гард от Маями изведе Seminoles до две победи миналата седмица, като записваше средно 30 точки и 4,5 борби, докато стреляше 50% от игра и 50% зад линията за 3 точки. Тя имаше 20 от своите 30 точки срещу Уейк Форест през второто полувреме.

ПОЧЕТНО ОТЗНАЧЕНИЕ

Кейтлин Кларк (Айова), Алия Едуардс (UConn) и Джада Уокър (Бейлър).

НАДЛЕЖАЙТЕ

Маккена Хофшилд от щата Колорадо. Имаше 34 точки и 12 асистенции за шестия си дабъл-дабъл за сезона при загуба в продължения от Сан Диего Стейт. Гардът на студентите 5-2 имаше и шест борби. Хофшилд също е играл в Сетън Хол и Северна Айова.

___

Гласувалите на AP: Пат Итън-Роб, Дъг Файнбърг, Пийт Якобели, Тереза ​​М. Уокър, Джо Риди, Джон Зенър.