Ар Джей Барет блести с най-добрите за сезона 37 точки в четвъртия мач за Раптърс при победата със 133-118 над Уориърс
AP News | 2024-01-08 | 05:56:51

САН ФРАНЦИСКО (AP) — Ар Джей Барет отбеляза най-високите за сезона 37 точки в четвъртия си мач, откакто бе разменен на родния си отбор Торонто, водейки Раптърс срещу Голдън Стейт Уориърс със 133-118 в неделя вечер.

Стивън Къри имаше особено лоша вечер, като завърши 2 за 14 с девет точки и пропусна всичките си девет от своите 3- точки във втория си най-нисък резултат този сезон, а също и втория му едноцифрен.

Барет, придобит от Никс на 30 декември и дебютиращ за Раптърс на Нова година, направи 11 от първите си точки 14 удара и 13 за 20 от пода с шест борби и шест асистенции. Бившият воин Крис Баучър влезе от резервната скамейка и допринесе със 17 точки и девет борби.

Клей Томпсън вкара 25 точки в нощта, в която Къри пропусна първите си седем удара и така и не успя да намери 3 точки. Той най-накрая се свърза с първия си кош в мача при оставане с 8:42 до края на третата четвърт.

3 на Томпсън с 3:03 до края на периода дръпна Уориърс в рамките на 93-80. Но Торонто намери отговори на всяка заплаха. И Голдън Стейт отново не изглеждаше в синхрон, след като загуби ветеран гард Крис Пол заради счупена лява ръка по време на победата срещу Детройт в петък, което ще изисква операция.

Kevon Looney имаше 10 точки и седем борби от резервната скамейка в неделя, когато Дреймънд Грийн се завърна на тренировъчната площадка за прегледа на Уориърс преди мача ден след като беше възстановен от НБА след отстраняване от 12 мача.

Хладнокръвният Голдън Стейт не успя да преодолее огромен дефицит през първото полувреме. Уориърс стреляха 39,2%, за да изостанат със 76-49 на почивката, достигайки 5 за 25 от 3 точки в началото на полувремето по пътя към 14 от 46 от дълбочина общо.

Нападателят на Раптърс Ото Портър младши .. получи своя шампионски пръстен за 2022 г. от Къри преди мача. Портър не се завърна в Chase Center миналия сезон и си спечели топло посрещане и овации.

Торонто никога не изоставаше. Раптърс поведоха със 7-0, като направиха първите си три удара и удариха 16 от 25, за да започнат мача и да поведат с 36-23 след първата четвърт.

Уориърс бяха спечелили последните три в сериала у дома.

Раптърс: При Лейкърс във вторник вечер.

Уориърс: Приемете Пеликанс в сряда вечер.