Ар Джей Дейвис отбелязва 23 точки, №11 Северна Каролина отстранява непобедения №7 Оклахома с 81-69
AP News | 2023-12-21 | 06:48:34

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Ар Джи Дейвис отбеляза 23 точки, Армандо Бакот добави 14 точки и осем борби и № .. 11 Северна Каролина донесе първата загуба за сезона на седмия Оклахома с 81-69 в сряда вечер в Spectrum Center.

Кормак Райън имаше 13 точки, а Харисън Инграм добави 11 за Тар Хийлс (8- 3), който прекъсна поредица от две загуби.

Отега Оуех имаше 23 точки, а Хавиан Макколъм имаше 14 за Оклахома (10-1), която никога не водеше. Загубата на Sooners оставя номер 3 Хюстън, номер 20 Джеймс Мадисън и номер 25 Оле Мис като единствените непобедени отбори в дивизия I баскетбол.

Това беше седмият пореден мач, в който Дейвис води Тар Хийлс при отбелязването на голове. Той влезе в играта със средно 21,6 точки на мач.

Сунърс пробиха топ 10 на Асошиейтед прес тази седмица за първи път от февруари 2021 г., но се затрудниха от самото начало в първата си среща с Северна Каролина след загубата със 72-60 в Елитната осморка на NCAA турнира през 2009 г.

Отбраната на Северна Каролина даде удари на Оклахома в началото, задържайки Sooners на 0 за 5 стрелби от полето и форсирайки четири проигравания, като същевременно изгради преднина от 12-2. Дейвис започна рано с осем точки по време на тази част, включително две тройки.

Тар Хийлс водеха с 36-28 на почивката, задържайки Соунърс до 32,3% стрелба от игра и 1 от 10 на 3 -точки.

Северна Каролина увеличи преднината си до 14 с 11 1/2 минути до края, когато Бакот вдигна публиката на крака, пробивайки тройка от ъгъла – едва третата от неговите пет години кариера — и Дейвис вкара при удар до дупката.

Но Оклахома започна да се нагрява от дълбочина и Оуе направи два свободни хвърляния, за да намали преднината на пет три минути преди края. Дейвис отговори с тройка от дясното крило, петата му в мача, за да увеличи преднината отново до осем и Sooners никога повече не застрашиха.

Tar Heels стреляха 41% отвъд дъгата срещу отбора на Sooners, който влезе в мача четвърти в нацията по защита от 3 точки, ограничавайки опонентите си до 25,6% стрелба.

Оклахома: Това определено беше най-трудният тест този сезон за Sooners, които започнаха с 10-0, въпреки че бяха избрани да завършат на 12-то място от 14 отбора в Големите 12. Те изостанаха рано и се бореха да се върнат в него при лоша стрелба вечер.

Северна Каролина: Tar Heels имаха много по-добър поток в атака от предишните си два мача с неегоистични пасове, водещи до открити погледи. Това беше голям тласък на увереността за Tar Heels след загубите от Кънектикът и Кентъки.

МОМЕНТ НА ​​МЪЛЧАНИЕ

Преди мача имаше момент на мълчание за бившия център на Tar Heels Ерик Монтрос, който почина в неделя на 52-годишна възраст.

Оклахома: домакин на Централен Арканзас на 28 декември.

Северна Каролина: домакин на Чарлстън Саутърн на 29 декември.