Арън Джъдж хоумърс 1, след като Джо Бойл беше извикан за пречка, докато Янкс надделяха със 7-3
AP News | 2024-04-25 | 04:06:48

на А

НЮ ЙОРК (AP) — Арън Джъдж удари хоумър с два ръна в първия ининг след стартовия питчър на Оукланд Джо Бойл беше повикан за пречка на предишния терен и Ню Йорк Янкис победиха Атлетикс със 7-3 в сряда вечерта.

Антъни Рицо и Хуан Сото също се прибраха като домакини, тъй като Янкис спечелиха за пети път в седем мача и се подобриха до 10-1 в последните си 11 в Бронкс срещу Оукланд.

Съдията изглежда прие обявен трети удар и беше върнат към дупката, но Бойл (1-4) беше обвинен в пречка . След това Джъдж удари външна бърза топка към късата врата в дясното поле за своя 261-ви хоумър, изпреварвайки бившия капитан Дерек Джетър за девето място в списъка за всички времена на Янките.

След като удари четвъртия си хоумър, Джъдж се включи третият. Това беше четвъртата игра с няколко удара за този сезон и първа от 13 април.

Антъни Волпе откри мача, като направи скок на Райън Нода и удари RBI тройка в четвъртата при топка, получена от Оукланд десен полеви играч Лорънс Бътлър. Пътната спирка също вкара гол при жертвен удар на Сото.

Рицо се прибра за втори пореден мач в петия, след като влезе дълбоко за първи път от 6 април в първия четирирън в Ню Йорк във вторник.

Сото отбеляза шестия си хоумър в шестия, удар, който току-що изчисти централната ограда на терена в непосредствена близост до Monument Park.

Алекс Вердуго добави саможертвен удар, докато янките отбелязаха общо 11 попадения.

Брент Рукър удари хоумър от три ръна в шестия, който нокаутира титуляра на Ню Йорк Кларк Шмид.

Шмид (2-0) допусна три ръна и четири попадения в 5 1/3 ининга. Десничарят удари шест и измина два.

Бойл допусна два ръна и три попадения в три ининга. Той удари шест и измина четири.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Атлетика: 2B Зак Гелоф беше късна драскотина поради болка в левия корем.

Янки: 3B DJ Очакваше се LeMahieu да се подложи на ЯМР, след като беше отстранен във втория ининг на първия си рехабилитационен мач във вторник за Double-A Somerset поради болка в десния му крак. ... INF Джон Берти (разтегнати леви слабини) може да се появи в рехабилитационни игри този уикенд. ... RHP Ник Бърди (възпаление на дясно бедро) получи инжекция в понеделник и може да започне да изхвърля могила през следващите няколко дни.

СЛЕДВАЩО

Оукланд LHP Алекс Ууд (0 -2, 7.89 ERA) се противопоставя на New York LHP Nestor Cortes (1-1, 3.41) във финала на серията от четири игри в четвъртък.