Арън Джъдж хвърлен за първи път, Рицо постига 3-рън Хоумър, докато Янкис надделява над Тайгърс 5-3
AP News | 2024-05-04 | 22:00:35

НЮ ЙОРК (AP) — Арън Джъдж беше изгонен за първи път в кариерата си в седмия ининг, Антъни Рицо удари Хоумър от три ръна, за да спечели трети от четири ръна, а Ню Йорк Янкис победиха Детройт Тайгърс с 5-3 в събота.

Съдията имаше две попадения, включително двойно на RBI, за да започне ралито на Ню Йорк в третият, преди да бъде изгонен от съдията на плочата Райън Блекни за оспорване на трети удар. Съдията сметна, че бърза топка с пълно отчитане на Тайлър Холтън е малко извън и той бързо беше хвърлен, след като погледна назад към Блекни.

Рицо последва своя печеливш сингъл, като удари драйв от Кейси Майз (1-1) който се наклони от страничната страна на второто тесте в дясното поле и се насочи към „Съдийската стая“, за да даде преднина на Ню Йорк с 5-1.

Джанкарло Стантън удари сингъл на RBI в първия, когато янките получи три поредни попадения с два аута.

Янките спечелиха втората си поредна победа, след като загубиха три от четири в Балтимор, когато отбелязаха шест ръна.

Райли Грийн постигна второто си предимство в кариерата като домакин при третия удар на Кларк Шмид в мача. Мат Вирлинг удари тройка на RBI и вкара при саможертвения флай на новобранеца Колт Кийт в четвъртия, но Тигрите паднаха до 1-10 в последните си 11 пътувания до Бронкс.

Шмид (3-1) допусна водещ хоумър за втори пореден старт и се отказа от три ръна при четири попадения в пет ининга. Той удари седем, не извървя нито един и участва с бегачи в четири ининга.

Люк Уивър се оттегли от падащия Спенсър Торкелсън с двама на втория в шестия и с 2 1/3 ининга. Клей Холмс получи последните четири аута за 11-ото си спасяване.

Мизе допусна пет ръна и девет попадения в 5 1/3 ининга. Това беше едва четвъртият път в последните 18 мача, когато титуляр на Детройт позволи повече от два спечелени ръна.

СТАЯ НА ТРЕЕНА

Тигърс: Грийн беше ударен близо до ребрата в петия, но остана след като беше изваден за няколко минути.

Янки: RHP Герит Коул (възпаление на лакътя) хвърли 15 бързи топки в първата си сесия на булпен, откакто се контузи по време на пролетната тренировка. Очаква се Коул да се завърне поне до юни. … INF Джон Берти беше активиран от списъка с контузени, след като пропусна 21 мача. … OF Taylor Trammell беше назначен за назначение.

СЛЕДВАЩО

Detroit RHP Tarik Skubal (1-0, 1.72 ERA) играе в неделя срещу New York LHP Nestor Cortes Jhr. (4-0, 1.72) във финала на серията.