Арън Джъдж отново хоумрън в Петко Парк, докато Янките победиха Падрес за 2-ри пореден мач с 4-1
AP News | 2024-05-26 | 06:41:19

САН ДИЕГО (AP) — Арън Джъдж удари още един дълъг хоумрън в Петко Парк, Маркъс Строман направи шест силни ининга и Ню Йорк Янкис спечелиха втора поредна победа срещу Сан Диего Падрес, 4-1 в събота вечер.

Изстрелът на съдията от два ръна срещу Dylan Cease (5-4) с един аут в първия мина на 429 фута във втората колода вляво в центъра. Това беше петият хоумрън на Янките в тази серия, за общо 2089 фута. Джъдж е домакинствал в четири поредни мача и има 17 този сезон. Антъни Волпе беше на борда на водещ сингъл.

Янките направиха четири хоумрана при победа с 8-0 в петък вечер, включително последователни удари на Хуан Сото, в първия му мач в Сан Диего, откакто Падрес се размениха него в Ню Йорк на 7 декември и съдия.

Водещите в източната част на AL Yankees спечелиха четири поредни победи и 11 от 13.

Padres имаше опасност да бъдат изключени за трети пореден домакински мач и за четвърти път през общо шест мача, докато Фернандо Татис-младши се прибра в центъра на полето с един аут в осмия срещу Люк Уивър. Това беше неговият девети.

Падре бяха спечелили шест от седем предстоящи серии, но сега загубиха две поредни домакински серии. Те бяха пометени от Скалистите планини на Колорадо на 13-15 май.

Строман (4-2) спечели петия си пореден старт срещу Сан Диего от 2019 г. насам. Той удържа Падрес до три попадения в шест нулеви ининга, удари пет и загуби един.

До хоумъра на Татис, най-добрата възможност за гол на Падрес дойде, когато Джейк Кроненуърт отбеляза водеща тройка надясно в четвъртия. Строман накара Мани Мачадо да излети отляво, твърде плитко, за да вкара Кроненуърт. Дейвид Пералта излетя плитко вляво, а новобранецът Джаксън Мерил нанесе удар, за да прекрати заплахата.

За първи път в историята на франчайза, титулярите на Янките са хвърлили поне пет ининга и са допуснали два или по-малко ръна в 13 поредни мача.

Клей Холмс направи перфектен девети удар за 15-ото си спасяване.

Антъни Рицо, който започна кариерата си в голямата лига с Padres през 2011 г., удари сингъл на RBI в четвъртата, а Глейбер Торес го последва с жертвен удар.

Cease позволи четири ръна и осем удара в 6 2/3 ининга, зачеркна девет и не излезе нито един.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Yankees: Поставен INF Джон Берти на 10- дневен списък с контузии с разтежение на левия прасец ден, след като той се срина от болка само на няколко крачки от кутията на биещия. Избран INF Кевин Смит от Triple-A Scranton/Wilkes-Barre. Прехвърли INF DJ LeMahieu в 60-дневния списък с контузени.

Янкис RHP Кларк Шмид (5-2, 2.59 ERA) и Padres RHP Джо Мусгроув (3-4, 5.93 ERA) са планирани да започнат финала на серията в неделя .