Аренадо кара в 3, а Грей прави седем ининга, когато Кардиналс победиха Уайт Сокс с 3-0
AP News | 2024-05-04 | 04:56:05

ST. ЛУИС (АП) — Нолан Аренадо кара в три ръна, Сони Грей се отказа от три попадения за седем ининга и Сейнт Луис Кардиналс победиха Чикаго Уайт Сокс с 3-0 в петък вечер.

Грей (4- 1) изхвърли един и удари пет в най-дългото си излизане за сезона, когато Кардиналс прекъснаха серия от две загуби. Грей оттегли последните осем и 13 от последните 14 биячи, с които се изправи.

Уайт Сокс загубиха четвъртия си пореден мач. Това беше деветият път, в който бяха изключени този сезон.

JoJo Romero записа перфектен осми, а Райън Хелсли оттегли и тримата биещи, срещу които се изправи в деветия, за да спечели 11-ото си спасяване от 12 възможности.

Двукратният дубъл на Аренадо даде преднина на Кардиналс от 2-0 в първия ининг. Това беше първата игра на Аренадо с няколко RBI от 21 април.

Той удвои отново в петата, за да вкара Уилсън Контрерас и да направи 3-0. Попадението извади титуляря на Уайт Сокс Брад Келър от играта.

Контрерас имаше три попадения, ходеше, открадна база и вкара два пъти.

Келър (0-1) допусна три ръна в 4 2/3 ининга. Той се отказа от пет попадения, измина две и отбеляза пет.

Джаред Шустър вкара 3 1/3 ининга нулево облекчение за Уайт Сокс.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Уайт Сокс: INF Дани Мендик беше изваден от състава поради стягане в долната част на гърба.

Кардинали: LHP Стивън Мац (разтягане на долната част на гърба) беше поставен на 15-дневен списък с контузени със задна дата на 1 май и RHP Кайл Лийхи беше отзован от Triple-A Memphis.

RHP Ланс Лин (1-0, 2.64 ERA) ще започне за Кардиналите срещу RHP Erick Fedde (2-0, 2.60 ERA) в събота. Лин, който игра за Уайт Сокс от 2001-2003 г., стартира за 10-и път в кариерата си срещу Чикаго, но за първи път от 2019 г. като член на Тексас Рейнджърс. Феде излиза от най-високото в кариерата си 8 1/3 ининга в последния си мач срещу Тампа Бей в неделя.