Аризона Стейт побеждава номер 21 Вашингтон Стейт със 73-61, прекъсвайки поредицата от осем победи на Кугърс
AP News | 2024-02-25 | 05:16:34

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Хосе Перес вкара 16 точки, Франки Колинс добави 14 и Аризона Стейт изненада №. 21 Вашингтон щат 73-61 в събота вечер, прекратявайки поредицата от осем победи на Кугърс.

Вашингтон щат (21-7, 12-5 Pac-12) изоставаше със седем на полувремето, но отвори второ полувреме при серия 9-0, за да поведе с 38-36, което беше първото му предимство от началото на първото полувреме.

Аризона Стейт (14-14, 8-9) изрева отдясно, отбеляза следващите седем точки, за да си върне преднината. Слънчевите дяволи няма да изостават отново.

Играта остана напрегната през следващите няколко минути, но всеки път, когато Cougars получиха няколко кофи, изглежда Sun Devils отговориха с голям удар. Защитата на Аризона Стейт увеличи напрежението късно с блокирани удари при последователни владения, а последният доведе до бърз пробив за Адам Милър и преднина от 64-55 с 3:38 до края.

Тройката на Милър с 1:50 до края даде преднина на Sun Devils с 69-57. Той завърши с 12 точки.

Вашингтон Стейт раздели двата си мача, откакто се класира в топ 25 на AP за първи път от сезон 2007-08. Cougars — сега половин игра зад Аризона за преднината на Pac-12 — постигнаха огромна неприятна победа над четвъртия класиран Wildcats в четвъртък, преди да паднат от Sun Devils.

Исак Джоунс поведе Вашингтон Стейт с 16 точки и 11 борби. Кугърс вкараха само 3 от 18 (17%) за тройки.

Слънчевите дяволи направиха серия от 13-0 в началото на първото полувреме и стигнаха до аванс от 18-6. Кугърс се възстановиха доста бързо, намалявайки разликата до едно, но Аризона Стейт поведе с 36-29 на полувремето след 53% стрелба от игра.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Вашингтон Стейт: Кугърс нямаха добър старт и това даде на Слънчевите дяволи така необходимата им увереност. Щатът Вашингтон все още изглежда като солиден отбор на NCAA турнира, но сега ще има нужда от помощ от други отбори, за да спечели титлата от редовния сезон на Pac-12.

Щат Аризона: Слънчевите дяволи играха едни от най-добрите си баскетболни игри на сезона, което е добър знак за треньора на деветата година Боби Хърли, чиято сигурност на работата е висящ въпрос.

Щат Вашингтон: Домакин на USC в четвъртък.

Щат Аризона: домакин на Аризона в сряда.