Армандо Бакот води номер 7 в Северна Каролина пред Virginia Tech 96-81
AP News | 2024-02-17 | 23:32:33

ЧАПЕЛ ХИЛ, Северна Каролина (AP) — Армандо Бакот имаше 25 точки и 12 борби, а номер 7 в Северна Каролина водеше по-голямата част от пътя в 96 -81 победа срещу Virginia Tech в събота.

RJ Davis добави 20 точки, Cormac Ryan отбеляза 16, а Harrison Ingram имаше 12 точки и 17 борби за Tar Heels (20-6, 12-3 Atlantic Coast Conference ), който загуби три от предишните си пет мача.

MJ Collins имаше 18 точки, а резервата Mylyjael Poteat отбеляза 15, за да поведе Virginia Tech (14-11, 6-8), който загуби за четвърти път в пет игри. Тайлър Никел имаше 14 точки срещу бившия си отбор, а Лин Кид и Хънтър Катор добавиха по 11 точки.

Бакот се наслади срещу измъчената от фаул предна линия на Хокис по пътя към стрелба 11 за 16 от полето като част от 51,5% стрелба на отбора. Дейвис отбеляза пет поредни точки, след като Virginia Tech дръпна в рамките на 79-72.

Tar Heels достигнаха най-много точки, допуснати през първото полувреме (44) от Virginia Tech този сезон с повече от три минути преди почивката по пътя към преднина от 50-39 на полувремето.

Ранният резултат от 10-0 за Tar Heels помогна за задаването на тона. Северна Каролина завърши с 43-31 борби.

TIP-INS

Никел, резервен гард, който игра миналия сезон като първокурсник в Северна Каролина, отбеляза първите си два удара на Опит за 3 точки и завърши с четири тройки. … Hokies и Tar Heels не се бяха срещали от декември 2022 г. и това беше единствената планирана среща този сезон. … Резултатът от събота прекрати поредицата от две победи на Virginia Tech в серията.

Virginia Tech: Hokies, които се отказаха от най-добри точки за сезона, направиха няколко мини-ралита през второто полувреме, но те не бяха достатъчни, за да окажат натиск върху катранените токчета. Hokies бяха надхвърлени в четири от последните си пет мача.

Северна Каролина: Tar Heels, които поддържаха преднина в половин мач в ACC, се нуждаеха от оздравяване и това със сигурност отговаряше на изискванията за отбор, който се издигна до номер 3 в класацията.

Вирджиния Тех: Домакин е Вирджиния №21 в понеделник вечер.

Северна Каролина: Посещение на Вирджиния на 24 февруари.