Арнаутович помогна на Интер да победи Атлетико с 1-0 в първия мач от осминафиналите на Шампионската лига
AP News | 2024-02-20 | 00:08:34

МИЛАНО (АП) — Марко Арнаутович влезе от пейката, за да помогне на Интер да победи с 1-0 Атлетико Мадрид в първия мач на осминафиналите на Шампионската лига във вторник.

Арнаутович замени контузения Маркус Тюрам на полувремето и се откупи, след като пропусна няколко ранни положения, като вкара победния гол 11 минути преди края.

Реваншът е в Мадрид на 13 март.

Интер беше изненадващ финалист в Шампионската лига миналата година, но изглежда, че е повишил едно ниво оттогава и изглежда ще се нахвърли до титлата в Серия А след поредица от осем победи във всички състезания.

Атлетико прекъсна серия от три мача без победа с победа с 5-0 над Лас Палмас през уикенда и се надяваше да пренесе този импулс в Сан Сиро.

Самюел Лино направи ранен удар точно покрай дясната греда за Атлетико, но това беше рядък шанс в едно хитро първо полувреме, докато Интер не се събуди девет минути преди почивката.

Нито един от вратарите не успя беше тестван, докато Лаутаро Мартинес, който беше стрелял при добра възможност над гредата миг по-рано, не видя удара си с глава, задушен от Ян Облак.