Арсенал оцеля след уплаха в Тотнъм и увеличи преднината на върха до четири точки
AP News | 2024-04-28 | 17:32:33

Арсенал оцеля след уплаха в Тотнъм, за да остане напред в надпреварата за титлата във Висшата лига в неделя.

Победа с 3-2 на стадион Тотнъм Хотспър гарантира, че отборът на Микел Артета ще остане начело в класирането след последния кръг от мачове и ще продължи да оказва натиск върху защитаващия шампиона Манчестър Сити, който игра на Нотингам Форест по-късно в неделя.

Но Арсенал трябваше да претърпи нервен финал, въпреки че поведе с 3-0 в лондонско дерби, което трябваше да бъде един от най-големите му тестове в преследването на титлата.

Тотнъм отговори през второто полувреме чрез дузпа на Кристиан Ромеро и Сон Хюн-мин в 87-ата минута.

Под натиск Арсенал успя да увеличи преднината си пред втория Сити до четири точки. След мача срещу Форест Сити все още ще има мач по-малко.

Арсенал поведе срещу Спърс чрез автогол на Пиер-Емил Хойберг в 15-ата. Букайо Сака добави втори в 27-ата, а Кай Хаверц направи 3-0 на почивката с още един в 38-ата.

Ромеро се възползва от сбъркания удар на вратаря на Арсенал Давид Рая в 64-ата, за да създаде потенциално завръщане.

Борнемут победи Брайтън с 3-0 след голове на Маркос Сенеси, Енес Унал и Джъстин Клуйверт.