Арсенал получава късен победител срещу Евертън, но трябва да се задоволи с второто място във Висшата лига
AP News | 2024-05-19 | 19:16:34

ЛОНДОН (AP) — Арсенал изпълни своята роля, като спечели обратна победа над Евертън в последния ден от сезона, но 20-годишният чакайте титла във Висшата лига продължава.

Кай Хаверц вкара в 89-ата минута, за да донесе победа на Арсенал с 2-1 в неделя, но това не беше достатъчно, тъй като Манчестър Сити осигури четвъртата си поредна титла в лигата от побеждавайки Уест Хем с 3-1 у дома.

Поне късният гол придаде малко блясък в деня, когато всякакви надежди за малко вероятна спечелване на титлата бързо изчезнаха.

Микел Артета отбор влезе в деня с шанс да спечели първата титла на клуба от отбора на „Непобедимите“ през 2003-04 г., но трябваше да победи Евертън и да се надява, че Сити по някакъв начин ще загуби точки срещу Уест Хем.

Но шумният стадион Емирейтс бързо беше утихнал, когато Сити водеше с 2-0 в рамките на 18 минути в Манчестър и отразен пряк свободен удар на Идриса Гуейе даде преднина на Евертън в 40-ата в северен Лондон.

Все още имаше искрица надежда, когато Такехиро Томиясу бързо изравни и Уест Хям върна един гол преди почивката. Но по времето, когато Хаверц изведе Арсенал напред, Сити беше възстановил резерва си от два гола, гарантирайки, че денят на артилеристите ще завърши с разочарование. ___