Арсенал преоткрива тъч, за да победи Нюкасъл с 4-1 във Висшата лига
AP News | 2024-02-24 | 00:16:50

ЛОНДОН (АП) — Арсенал увеличи победната си серия във Висшата лига до шест мача, като надви Нюкасъл с 4-1 в събота вечерта, за да поддържа връзка със своите съперници за титлата.

Арсенал бързо преоткри атакуващата си заплаха след слабата загуба с 1-0 от Порто в Шампионската лига в средата на седмицата, когато домакините тотално доминираха над отбора на Нюкасъл, който изведнъж изглежда като сянка на отбора, завършил четвърти миналия сезон.

Артилеристите вече отбелязаха 25 гола в своите шест мача в лигата през 2024 г., въпреки че имаха нужда от помощ от защитника на Нюкасъл Свен Ботман, за да открият резултата от корнер в 18-ата минута.

Вратарят на Нюкасъл Лорис Кариус – който стартира за първи път във Висшата лига от 2018 г. насам – се справи добре, за да спаси удара с глава на Габриел Магалаес, но Ботман след това провали опита му за изчистване и в крайна сметка избута топката над линията с коляно, докато лежеше проснат на земята.

Вторият удар дойде бързо, след като топката на Жоржиньо отгоре извади Габриел Мартинели от дясната страна на наказателното поле и бразилецът върна топката обратно на Кай Хаверц, за да я вкара отблизо в 24-ата.

Арсенал остана паркиран в половината на Нюкасъл и Мартинели пропусна страхотен шанс за трети след добре отработен ход в 31-ата, когато Букайо Сака изигра чиста размяна с Мартин Одегаард и центрира топката за бразилеца, чийто скок с глава премина над гредата.

Нюкасъл не успя да отправи нито един удар до 49-ата, когато Антъни Гордън нахлу в зоната, но слабите му усилия не затрудниха Дейвид Рая. Гостите предложиха малко повече заплаха след това и Александър Исак имаше нов шанс при контра в 62-ата, но изпрати удара си много високо.

Вместо това Сака направи 3-0 с характерния си ход на нахлувайки отдясно и криволичейки в удар с долния ляв крак, който мина покрай протегнатите крака на двама защитници на Нюкасъл.

Защитникът Якуб Кивиор добави четвърти от нов корнер в 69-ата, преди бившият халф на Арсенал Джо Уилок да отбележи утешителен гол в 84-ата.

Това сложи край на поредица от 17 безотговорни гола за Арсенал от последния допусна при победа с 3-1 над Ливърпул на 4 февруари, най-добрият му период в историята на Висшата лига.

Победата остави Арсенал на две точки зад лидера Ливърпул и една зад Манчестър Сити в това, което се очертава ще бъде напрегната тристранна надпревара за титлата.

Отборът на Еди Хоу падна до 11-то си поражение в лигата за сезона и допусна 12 гола в последните си четири мача, само с една победа през този период. Нюкасъл е на осмо място, на 15 точки зад четвъртия Астън Вила.