Арсенал спаси равенството 2-2 с Байерн в Шампионската лига, след като Кейн отбеляза срещу стар съперник
AP News | 2024-04-09 | 23:08:19

ЛОНДОН (AP) — Изравнителният гол на Леандро Тросар през второто полувреме донесе равенство 2-2 на Арсенал с Байерн Мюнхен в първия мач от Четвъртфиналите на Шампионската лига във вторник, след като Хари Кейн отново отбеляза гол срещу стария си съперник.

Тросард хвърли нисък удар в 76-ата минута, за да се увери, че Байерн няма да си тръгне от стадион Емирейтс с още един голям гол победа, след като Кейн изведе германския клуб напред от дузпа през първото полувреме.

Домакините поведоха в 12-та минута чрез Букайо Сака и доминираха в ранните етапи, докато бившият играч на Арсенал Серж Гнабри не успя 1-1 в 18-ата след грешка на защитника Габриел.

След това Кейн изведе Байерн напред от дузпа в 25-ата, но двама от резервите на Арсенал комбинираха за изравняване, когато Габриел Жезус изравни Тросар в зона.

Последният път, когато тези два отбора играха, Байерн разгроми Арсенал с общ резултат 10-2 след две победи с 5-1 на осминафиналите през 2017 г. Имаше обаче усещането, че нещата ще бъдат много различен този път, тъй като Арсенал е начело във Висшата лига, докато Байерн прави най-лошия си сезон в Бундеслигата от повече от десетилетие и отстъпи надпреварата за титлата на Байер Леверкузен.

Но Кейн, който вкара рекордните 14 гола в дербитата на Северен Лондон между Тотнъм и Арсенал, преди да се присъедини към немската мощ този сезон, се погрижи Байерн да се завърне в Германия с поне малко предимство за реванша у дома следващата сряда.

Кингсли Коман почти отбеляза победен гол за Байерн в 90-ата минута, но ударът му от близка дистанция срещна гредата, докато обжалването за дузпа на Сака беше отхвърлено в петата минута на добавеното време.

Мачът се проведе по график въпреки предполагаемата терористична заплаха от Ислямска държава срещу мачовете от Шампионската лига тази седмица и нямаше инциденти на Emirates преди или по време на мача.