Арсенал завършва надпреварата за титлата във Висшата лига, след като удължи поредицата от победи
AP News | 2024-05-04 | 18:17:33

Изглежда надпреварата за титлата във Висшата лига ще бъде завършена. Този път няма признаци за провал в края на сезона от страна на Арсенал.

Продължавайки натиска върху Манчестър Сити, Арсенал победи Борнемут с 3-0 в събота на обяд за четвърта поредна победа в лигата.

Това избута Арсенал на четири точки пред втория Сити, който има два мача в ръка – първият от които беше срещу Уулвърхемптън по-късно в събота.

Миналия сезон предизвикателството на Арсенал за титлата изчезна през пролетта, тъй като бързо финиширащият Сити спечели трета поредна титла в лигата с три резервни мача.

Дванадесет месеца по-късно и надпреварата за титлата се насочва към последната седмица от сезона. Наистина, като се има предвид формата на първите двама, вероятно това ще се реши в последния кръг на мачовете на 19 май.

Букайо Сака реализира дузпа в 45-ата минута преди головете на Леандро Тросар през второто полувреме и Деклан Райс донесоха победата на Арсенал на стадион Емирейтс.

БЪРНЛИ В ПРОБЛЕМИ

Бърнли се доближи до отпадането благодарение на загубата си с 4-1 у дома от Нюкасъл, съчетана с победата на изпадащия съперник Нотингам Форест с 3-1 на последния Шефилд Юнайтед.

Това остави предпоследния Бърнли на пет точки зад Форест, който заема място точно над зоната на изпадащите.

Бърнли трябва да спечели и двата си оставащи мача – като гост срещу Тотнъм и след това у дома срещу Форест в последния ден – за да има шанс да остане. Дори това няма да е достатъчно, ако Форест избегне загуба от Уест Хем следващия уикенд, като се има предвид, че головата разлика на Бърнли е много по-лоша от тази на Форест.

Лутън е трети от дъното и сега на три точки зад Форест. Както е сега, трите отбора, които бяха повишени миналия сезон, се връщат направо в Чемпиъншип.

Калъм Уилсън, Шон Лонгстаф, Бруно Гимараеш и Александър Исак отбелязаха за Нюкасъл, който се изкачи над Манчестър Юнайтед и на шесто място в опитите си да се класира за Европа. Нюкасъл може дори да настигне Тотнъм, който е с четири точки напред на пето място преди гостуването си на Ливърпул в неделя.

Ман Юнайтед гостува на Кристъл Палас в понеделник.

Шефилд Юнайтед вече беше сигурен, че ще изпадне, преди да играе с Форест, който дойде отзад чрез дубъл на Калъм Хъдсън-Одои, който дойде от двете страни на Райън Йейтс гол.

В другия мач в събота Брентфорд и Фулъм завършиха наравно 0-0.