Артеми Панарин отбеляза хеттрик, за да помогне на Рейнджърс да победи най-добрия в НХЛ Бруинс с 5-2
AP News | 2024-03-22 | 03:48:48

БОСТЪН (AP) — Артеми Панарин бе приписан с три гола – вторият, когато нападателят на Бруинс Джейк Дебруск чукна шайбата в мрежата на Бостън в последната минута на втория период — и Ню Йорк Рейнджърс победиха Бостън с 5-2 в четвъртък вечерта.

Третата победа на Рейнджърс над Бостън в толкова опити този сезон затвори лидерите в дивизия Метрополитън в рамките на една точка от защитаващите победителите на Presidents' Trophy за най-добър рекорд в НХЛ.

Адам Фокс също вкара и Джонатан Куик спря 24 удара за Ню Йорк, който спечели шест от последните си осем мача. Мика Зибанеджад добави празен гол две минути преди края, а Панарин добави рекордния си 41-ви гол за сезона минута по-късно, докато вратата на Бруинс все още е празна.

ДеБруск и Джъстин Бразо вкараха за Бостън, а Джереми Суейман направи 26 спасявания. Бруинс, които имат 97 точки този сезон срещу 96 за Ню Йорк, загубиха едва за втори път в седем мача.

Бруинс поведоха с 1-0, когато Панарин отбеляза през краката на защитника Павел Зака ​​и Суейман с осем минути игра през втория период. Панарин отбеляза втория си удар, когато се опита да пресече шайбата, но ДеБруск се хвърли върху леда, за да блокира лентата за преминаване, но вместо това я отклони във вратата.

Бразо изравни за Бостън, изчиствайки шайба, която се промъкна зад Куик при удар на Маршан. Но само 40 секунди по-късно Фокс удари топката в горния рафт, за да даде преднина на Рейнджърс с 3-2.