Ървинг, Дончич засили Маверикс над 76ers без контузен Ембийд, 118-102
AP News | 2024-02-06 | 04:40:18

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Кайри Ървинг имаше 23 точки и осем асистенции, а Лука Дончич вкара 19 точки в един от редките мачове на дуото заедно, за да поведе Далас Маверикс победиха Филаделфия 76-ърс със 118-102 в понеделник вечер.

Джош Грийн вкара 20 точки за Маверикс.

Дончич и Ървинг пропуснаха мачове поради контузии този сезон за Далас, който влезе на осмо място в Западната конференция и със сигурност се нуждае от дуото да остане в състава, за да има някакъв шанс за дълбока серия от плейофи. Ървинг и Дончич играха заедно само за 23-ти път в 50-те мача на Маверикс.

Сиксерс знаят колко е ценно да имаш MVP в състава. Те паднаха до 4-11 този сезон без двукратния шампион с гол Джоел Ембийд, който е готов за операция тази седмица за справяне с нараняване на страничния менискус в лявото му коляно.

Тобиас Харис, Кели Оубре младши и Тайрийс Макси смело се опитаха да запълнят празнината в 7-футката и помогнаха на Сиксърс да поведат с четири точки на полувремето.

Фили нямаше голяма надежда да запази това предимство. Ървинг отправи 5 от 6 удара в третия и отбеляза 11 точки. Дончич отбеляза тройка за напред за преднина от 72-70, а Ървинг направи двойка скокове, които помогнаха на Далас да се отдръпне и да прекъсне серия от две загуби.

Маверикс взривиха мача откриха четвъртата и водеха с 20. Те завършиха 17 от 43 от диапазон от 3 точки.

Оубре вкара 19 точки, Харис имаше 17 и Макси 15 за Сиксърс.

Маверикс: В Бруклин във вторник.

76ers: Домакин на Голдън Стейт в сряда.