Ървинг вкарва страхотни тройки, вкарва 35 точки, за да поведе Маверикс пред Тимбъруулвс, 115-108
AP News | 2024-01-08 | 05:40:05

ДАЛАС (AP) — Кайри Ървинг направи изравнителните и активни тройки, завършвайки с 35 точки до водят Далас Маверикс до победа със 115-108 над Минесота Тимбъруулвс в неделя вечер.

Ървинг стреля 14 от 27, включително 6 от 8 от дъгата за 3 точки. Лука Дончич добави 34 точки при стрелба 12 от 26, включително 5 от 12 от дъгата за 3 точки.

3 точки на Ървинг от върха на дъгата изравниха на 106 при оставащи 2:59. След това той открадна топката от Руди Гобер и направи още 3 от десния ъгъл с 2:05 до края на играта.

Дерик Джоунс младши подпечата победата на Мавс с мощно забиване 24 секунди преди края.

Антъни Едуардс поведе всички голмайстори с 36 точки при 14 от 27 стрелби за Тимбъруулвс. Минесота спечели първите две срещи този сезон.

Това беше добър финал за Мавс (22-15) срещу най-добрия статистически отбор в НБА. Далас подобри резултата си до 12-5 в мачовете, трети най-добри в лигата. Минесота вече е с 11-3 в мачове с къси мачове, които се случват, когато разликата в резултата е в рамките на пет точки с пет или по-малко оставащи минути.

Минесота (25-10) е най-добрият отбор в Западната конференция и има вторият най-добър рекорд в лигата след Бостън Селтикс. Далас влезе в мача седми на Запад, половин мач зад Ню Орлиънс Пеликанс.

Ървинг удари 10 фута, за да даде преднина на Мевс с 96-87 в началото на четвъртата четвърт. Но серията 19-4 на Уулвс през следващите шест минути им даде преднина от шест точки при оставащи 3:45. Минесота вкара 11 последователни точки, преди Дуайт Пауъл да преобразува игра за три точки при уреждане и наказателно хвърляне с 3 1/2 минути оставащи, за да намали изоставането до три.

Ървинг вкара последователни тройки, за да даде преднина на Мавс от 78-73 в средата на третата четвърт, а Мавс завършиха периода с поредица от 19-9, за да поведат с 91-82 след скока на Дончич и Ървинг. Двойката комбинирано отбеляза 14 точки по време на серията.

Timberwolves: Посещение на Орландо във вторник.

Mavericks: Домакин на Мемфис във вторник.