Асистенцията на Освенхен при победата на Наполи с 2-1 е незабавен акцент. Той също така вкарва страхотен гол с глава
AP News | 2023-12-16 | 22:25:04

РИМ (AP) — Прясно коронованият играч на годината в Африка, Виктор Освенхен показа защо е смятан за един от най-добрите нападатели в света в събота.

След като вече отбеляза гол един гол с извисяващ се удар с глава между двама защитници, Освенхен беше още по-впечатляващ, когато даде асистенция за победителя на Хвича Кварацкхелия при победата на защитаващия шампиона Наполи с 2-1 над Каляри на Клаудио Раниери в Серия А.

Първо, Освенхен контролира пас с десния си крак. Той използва гърдите си, преди да отскочи топката три пъти от дясното си бедро и върху главата си. Изглежда, че губи контрол в този момент, Освенхен вместо това си проправи път покрай трима защитници, за да центрира към непокрития Кварацхелия, който вкара топката встрани от близката греда.

Кварацхелия веднага посочи Освенхен, след като топката влезе.

Прекратявайки поредица от четири мача без победа на Стадио Диего Армандо Марадона в първенството, Наполи се изкачи до четвърто място, на 11 точки зад лидера Интер Милано, който гостува на Лацио в неделя.

Осимхен изигра важна роля по време на титлата на Наполи през миналия сезон с 26 гола, за да оглави лигата. Забавен от контузия този сезон, той има само шест. И той трябва да пропусне голяма част от сезона, когато се присъедини към отбора на Нигерия за Купата на африканските нации през януари.

Наполи все още се адаптира към смяната на треньора по средата на сезона, при която Валтер Мадзари замени уволнения Руди Гарсия. Имаше освирквания, когато първото полувреме завърши 0-0 въпреки многобройните шансове за Партенопей.

Осимхен пое, когато се издигна, за да посрещне центриране на Марио Руи със силен удар с глава. Топката отиде директно към Симон Скуфет, но вратарят на Каляри не можа да я спре.

Леонардо Паволети изравни три минути по-късно, когато задмина защитника на Наполи Хуан Жезус, за да пренасочи след центриране.

Тогава Освенхен привлече цялата защита към себе си и изведе победителя с шоуто си с дрибъл.

p>

Усилията за асистенцията изглежда оставиха Освенхен с контузен слабин, но той не излезе.

Началото на мача беше отложено с половин час, след като силните ветрове накараха инспекция на покрива на стадиона. Въпреки че нямаше щети, инспекцията забави влизането на феновете.

Осимхен позира с наградата си за Африкански играч на годината - след като отлетя до Мароко по-рано през седмицата, за да я вземе. Освенхен спечели отличието пред Ашраф Хакими и Мохамед Салах.

ЛЕЧЕ ГО НАПУСКА КЪСНО

За първия си гол в Серия А, Илбер Рамадани вкара победен гол в 89-ата минута, когато Лече победи Фрозиноне с 2-1 в мач на повишени отбори. Ударът на Рамадани от далечна дистанция доведе до отклоняване, за да реши мача на Stadio Via del Mare.

Роберто Пиколи изведе Лече напред рано, преди Кайо Хорхе да изравни за Фрозиноне с дузпа половин час по-късно.

С първата си победа от септември Лече изпревари Фрозиноне на 12-то място.