Астрос печелят победа с 2-1 над А за 10 ининга, след като Бланко изгони рано за чужда субстанция
AP News | 2024-05-15 | 05:40:49

ХЮСТЪН (AP) — Виктор Каратини удари сингъл на RBI в 10-ия ининг, за да издигне Хюстън до победа с 2-1 над Оукланд Атлетикс във вторник вечерта, след като Астрос загубиха стартовия си питчър, когато Ронел Бланко беше изгонен след проверка за чуждо вещество.

Мачът беше равен при 1, когато пинч-рънърът Трей Кебидж замени Джон Сингълтън като автоматичен бегач на второ в долната част на 10-то. Зеле се премести на трето място с флайбол от Джейк Майерс, преди Каратини да удари земя, за да центрира Майкъл Кели (2-1), за да донесе петата победа на Астрос в шест мача.

Джош Хадър (2-3) спечели победата, като избяга от задръстване в горната част на 10-ия. С един аут и бегачи на второ и трето място, ветеранът по-близо удари Естеури Руиз, който удря с щипка, преди Брент Руукър да отпадне, за да прекрати заплахата.

Оукланд изравни на 1 в осмия. Ейбрахам Торо поведе с удвояване по лявата линия на Райън Пресли. Торо се премести на трето място при удар от Джей Джей Бледей и отбеляза гол на сингъла на Рукър.

Хюстън водеше с 1-0, откакто Алекс Брегман откри втория мач с удар отляво на Джей Пи Сиърс за четвъртия си домакин. Той също влезе дълбоко два пъти в понеделник вечерта.

Брегман се удвои в четвъртия, за да стане първият играч в историята на франчайза с удар от допълнителна база в пет поредни битки. Той стана първият първенец, постигнал това постижение след звездата на Янкис Арън Джъдж миналия сезон.

Поредицата на Брегман приключи, когато той отпадна за втория от шестия.

Бланко беше изгонен от третия базов съдия Лаз Диас след проверка на ръкавицата му преди началото на четвъртия. Съдиите, Бланко и мениджърът на Хюстън Джо Еспада стояха на могилата за няколко минути, обсъждайки проблема, преди десничарят да бъде изхвърлен.

Бланко протегна ръце и ги потупа една в друга пред съдиите, докато инспектираха ръкавицата му, преди да бъде изгонен, и той направи движението отново, след като беше хвърлен. Ръкавицата на Бланко беше конфискувана.

Бланко, който хвърли без удар в дебюта си за сезона, допусна четири попадения и отбеляза едно. Той има 2.09 ERA този сезон.

MLB започна репресии срещу чужди субстанции през юни 2021 г. и Бланко вероятно ще бъде изправен пред спиране от 10 мача за нарушението.

Сиърс допусна пет попадения в пет ининга.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Атлетика: 2B Зак Гелоф беше възстановен от списъка с контузени, след като пропусна 20 мача с обтегнат лев косо. Гелоф се завърна, след като направи две рехабилитационни изяви за Triple-A Las Vegas този уикенд. Оукланд избра OF Lawrence Butler и LHP Easton Lucas в Лас Вегас и извика LHP Brady Basso от Double-A Midland.

Astros: OF Chas McCormick (дясно подколенно сухожилие) възобнови назначението си за рехабилитация с Double-A Corpus Christi. Той отбеляза 0 за 2 с RBI във втория си мач за рехабилитация.

Oakland RHP Арън Брукс ще дебютира за сезона срещу LHP Framber Valdez (2-1, 3.64 ERA ), когато поредицата продължава в сряда вечер.