Атлетико Мадрид побеждава Дортмунд с 2-1 у дома в първия мач от четвъртфиналите на Шампионска лига
AP News | 2024-04-10 | 23:09:17

МАДРИД (AP) — Атлетико Мадрид се доближи до завръщане на полуфиналите на Шампионската лига с победа с 2-1 над Борусия Дортмунд в първия мач от четвъртфиналите в сряда.

Атлетико поведе през първото полувреме с голове на Родриго Де Пол и Самюел Лино и надигра Дортмунд през по-голямата част от мача, но германският отбор остана жив благодарение на късен гол от резервата Себастиен Халер.

Дортмунд удари два пъти рамката в последните минути.

Реваншът ще се играе следващия вторник в Германия.

Атлетико стигна до последните четири от 2017 г., когато загуби от градския съперник Реал Мадрид. Испанският клуб спечели три от последните си шест четвъртфинала.

Дортмунд, европейският шампион от 1997 г., иска да се завърне на полуфиналите за първи път от 2012-13 г., когато загуби финала от другата Германия клуб Байерн Мюнхен.

Атлетико спечели 29 от последните си 32 домакински мача във всички турнири. Това беше 50-ата победа на Симеоне в Шампионската лига.

Резултатът запази Атлетико непобеден в 18 мача от елиминациите у дома в Шампионската лига — като последното му поражение беше срещу Аякс на четвъртфиналите през 1997 г.

Дортмунд спечели само един от последните си 11 мачове като гост в елиминационните фази на Шампионската лига.

Матс Хумелс записа своето 500-но участие за Дортмунд.