Auston Matthews вкарва в OT, когато Maple Leafs надделява над Ducks 2-1
AP News | 2024-01-04 | 07:27:05

АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Auston Matthews вкара 2:12 след продълженията и Toronto Maple Leafs се събраха за победа с 2-1 над Anaheim Патици в сряда вечер, скърцайки, след като отправи 57 удара към вратата.

Мартин Джоунс направи 27 спасявания във второто си отлично представяне за две вечери, след като спечели шатаут над Лос Анджелис във вторник. Джон Таварес вкара малко под шест минути до края на редовното време, за да изпрати мача в допълнителната част.

Матюс отбеляза своя 30-и за сезона в продълженията, за да победи вратаря на Дакс Лукас Достал, който имаше най-високите в кариерата си 55 спестява. Резултатът дойде след подаване от прореза на Мичъл Марнър, като Матюс вкара победния си гейм точно в дясната греда.

Франк Ватрано вкара гол за патиците, които загубиха третия си пореден мач и паднаха до 1-5-0 при най-високите за сезона осем мача у дома.

Кленовите листа загубиха нападателя Боби Макман заради неправилно поведение в играта за качване на Павел Минтюков от Патиците през втория период. След като напусна за кратко, когато удари ръба на дъските с дясната си скула, Минюков се върна по-късно през периода.

След нулев първи период, когато Мейпъл Лийфс удвоиха Дъкс с 18-9 в изстрели, Анахайм отбеляза първи в средния период.

Голът на Ватрано при 11:41 официално се счита за кратък -handed, тъй като дойде точно след ситуация 4-на-4. Преди Кленовите листа да успеят да се възползват от допълнителния човек, Анахайм форсира обрат в зоната на Торонто и Мейсън Мактавиш намери Ватрано пред вратата с пас от дясната точка за лице.

Достал продължи да защитава. от натиска на Торонто, като направи 33 от спасяванията си до края на втория период, докато стартира за първи път от четири мача на мястото на Джон Гибсън.

Кленовите листа най-накрая отбелязаха при 5:43 до края на редовното време, когато Таварес се нахвърли върху разхлабена шайба пред вратата на Патиците и вкара своя 12-и гол за сезона в пауърплей. Морган Риели отправи удар, който Достал спря, но шайбата се отби в гърдите му.

Голът позволи на Торонто да удължи поредицата си от липса на аутаут до 181 мача, като резултатът дойде на 50-ия му удар в мача . Сериалът започна през ноември 2021 г.

Патиците бяха без нападателя Трой Тери, който беше поставен в резерва за контузени с контузия в горната част на тялото. Защитникът Радко Гудас (болест) беше аут, а нападателят Райън Строум (горната част на тялото) пропусна още един мач. Нападателят Исак Лундестрьом (Ахил) беше активиран за първи път този сезон и видя 10:43 ледено време.

Кленови листа: в Сан Хосе в събота.

Ducks: Дом срещу Winnipeg Jets в петък.