Австралия победи Индия с 2-0 в Купата на Азия след голове на Ървайн и Бос
AP News | 2024-01-13 | 16:16:33

АЛ РАЙЯН, Катар (AP) — Головете през второто полувреме на Джаксън Ървайн и Джордан Бос сломиха съпротивата на Индия, когато Австралия започна своята кампания за Купата на Азия с победа с 2-0 в събота.

Шампионите от 2015 г. доминираха в мача от група B на стадион „Ахмад бин Али“, но се бореха да намерят път през упоритата защита на Индия.

Това беше, докато вратарят Gurpreet Singh Sandhu не успя да получи високо центриране от Martin Boyle пет минути след почивката и Irvine се нахвърли, за да стреля отблизо.

Бос, резерва, беше на терена само за минута, когато реализира ниско центриране на Райли Макгрий на далечната греда, за да удвои преднината в 73-та.

Докато Австралия доминираше на терена, феновете на Индия бяха тези, които вдигнаха по-голямата част от шума сред тълпата от 36 253.

Високи аплодисменти кънтяха около стадиона, за да приветстват нарастващия брой отбранителни проби на Индия, докато напрежението растеше. И това беше подсилено от редките атаки на Индия към вратата, като летящ удар с глава на Сунил Четри през първото полувреме, който премина в аут.

Сандху можеше да бъде наказан за грешен удар през първото полувреме, но се възстанови за да спре удара на Конър Меткалф към вратата. Ървайн обаче не направи грешка от грешката на вратаря в 50-ата, като постави Австралия на път за победа.

Мачът беше първият в историята на Азиатската купа, ръководен от жена съдия, с японката Йошими Ямашита отговаря.