Айхел, Рой отбелязват по два гола, Голдън Найтс топ Айлъндърс 5-2
AP News | 2024-01-07 | 08:08:20

ЛАС ВЕГАС (AP) — Джак Айхел и Ник Рой вкараха по два гола и Вегас Голдън Найтс победиха Ню Йорк Айлъндърс с 5-2 в събота вечер.

Павел Дорофеев също вкара за Голдън Найтс, които бяха загубили шест от последните си седем, докато бяха победени с 29-15. Лоугън Томпсън направи 28 спасявания.

Матю Барзал и Мат Мартин вкараха, когато островитяните загубиха за трети път в четири мача (1-2-1). Иля Сорокин спря 24 изстрела.

Айхел вкара в първия и третия период, последният с асистенция на новобранеца Лукас Кормие в дебюта му в НХЛ, докато Рой вкара своя във втория и третия, за да подкрепи нападение, което гладуваше за цял живот.

Айхел, който води всички Golden Knights с 16 точки в кариерата си срещу Islanders, изведе Вегас напред с 1-0, когато еднократният му взрив надмина Сорокин с 6:25 в мача.

Предводителството беше краткотрайно, тъй като официално повторение отсъди, че ударът на Барзал очерта горната част на мрежата точно в напречната греда, изравнявайки играта при 1-all с 8:47 преди края на първия мач.

Томпсън, който започваше петия пореден мач за Вегас, изглеждаше невероятно проницателен, повече отколкото напоследък.

Тъй като островитяните надиграха Вегас с 16-9 в първия период, Томпсън беше основната причина за мачът остана равен 1-1.

Златните рицари поведоха с 3-1, когато получиха голове от Дорофеев и Рой с разлика от 1:30 в края на втория.

Първо Дорофеев вкара пас от Чандлър Стивънсън с 2 :49 наляво, а след това Рой се плъзна в левия кръг и заби удар с китка при оставащи 1:19.

Започвайки третия период на пауърплей, Кормие грабна свободна шайба след лицево лице и завъртя шайбата към Айхел, който нанесе лазерен удар с ръка от горната част на десния кръг, за да даде на Вегас 4-1 31 секунди.

Мартин вкара малко повече от две минути по-късно за островитяните , а Рой го последва за Golden Knights в 4:20, за да осигури крайната разлика.

Айлъндърс: Домакин на Ванкувър във вторник вечер.

Голдън Найтс: В Колорадо в сряда вечер.