Айова побеждава номер 20 Уисконсин с 88-86 в продължения при изстрел от последната секунда
AP News | 2024-02-17 | 00:09:19

АЙОВА СИТИ, Айова (AP) — Отпадане на Тони Пъркинс с 1,3 секунди до края донесе на Айова победа с 88-86 в продължение над номер 20 Уисконсин в събота.

Пъркинс, който имаше 16 от 18-те си точки през второто полувреме и продълженията, караше от дясната страна на лентата, като почти загуби топката, преди да се съвземе и да нанесе победния удар. След това Пейтън Сандфорт от Айова пресече входящ пас на Картър Гилмор, за да затвори победата.

Уисконсин имаше шанс да поведе 15 секунди преди края и резултатът беше равен на 86, но Макс Клесмит пропусна да вкара тройка.

Оуен Фрийман поведе Айова (15-11, 7-8 Big Ten) с 20 точки и 12 борби. Сандфорт вкара 18 точки. Джош Дикс вкара 17.

Стивън Кроул имаше 22 точки, за да поведе в Уисконсин (17-9, 9-6). Ей Джей Стор имаше 21 точки, а Чъки Хепбърн вкара 18.

Уисконсин откри мача, като надигра Хокийс със 17-6 в първите четири минути. Баджърс отправиха 12 от първите си 15 удара, изграждайки преднина от 13 точки, преди Айова да се съвземе. Хоуки отправиха седем от последните си девет удара на полувремето, достигайки до 47-43 на полувремето.

Айова натрупа преднина от девет точки в два случая през второто полувреме, след което Хоуки поведе с почти шест минути без полеви гол. Уисконсин поведе със 78-76 с оставащо 1:02 при пасиране на Тайлър Уол, след което Айова изравни мача след удар на Пъркинс с оставащи 42 секунди.

И двата отбора имаха шансове да спечелят мача в последните секунди на второто полувреме. Хепбърн пропусна опит за 3 точки 14 секунди преди края, а след това Пъркинс пропусна при удар към коша две секунди преди края.

Уисконсин: Язовците дойдоха, след като загубиха четири от последните си пет мача и имаха шанс да поемат контрола късно, когато Хокийс изчезнаха, но пропуснаха ключови удари в края. Те вкараха първите точки от продълженията, но не отбелязаха в последния 1:46.

Айова: Hawkeyes или бавно стартираха, или бавно завършиха през по-голямата част от сезона на Big Ten. И двамата бяха в тази игра и тя почти се оказа скъпа. Айова се понижи през второто полувреме - Пъркинс и Фрийман играха цялото полувреме - докато Баджърс се събраха. Но Hawkeyes направиха големи удари в края на продълженията и отбелязаха решаваща победа, за да помогнат на всички надежди след сезона.

Уисконсин: Домакин на Мериленд във вторник вечер.

Айова: Посещение на Мичиган Стейт във вторник вечер.