Айви, Кънингам водят Пистънс до първа домакинска победа от януари, 118-112 над Бруклин
AP News | 2024-03-08 | 04:49:19

ДЕТРОЙТ (AP) — Джейдън Айви отбеляза 34 точки, а Кейд Кънингам имаше 32 точки и 11 асистенции, за да изведе Детройт Пистънс до първата им победа домакинска победа от януари, побеждавайки Бруклин Нетс със 118-112 в четвъртък вечерта.

Детройт (10-52) загуби девет от 10 и не бе печелил домакински мач от победата със 120-104 над Оклахома Сити Тъндър на 28 януари.

Денис Шрьодер имаше рекордни за сезона 31 точки за Бруклин, който спечели три от четири. Лони Уокър IV вкара 21.

Мачът беше равен при 98, но Пистънс направиха серия от 9-0 за 72 секунди, за да стигнат до 107-98 с 5:05 до игра. Кънингам вкара първите шест от тези точки, завършвайки с бърза забивка. След още един пропуск на Бруклин, Кънингам настрои Айви за тройка.

Бруклин се доближи до пет, но Кънингам отбеляза още два скока и три наказателни удара. Той и Айви комбинираха 26 точки в четвъртата четвърт.

Мрежите водеха с трима на полувремето и имаха предимство през по-голямата част от третото. Въпреки това Пистънс използваха късна серия от 12-0, за да поведат с 85-81 в края на четвъртината.

Пистънс водеха с 11-0 и 26-8 в точки през първата четвърт, но Нетс последваха първи от 16 точки с 41 във втория по пътя към преднина от 57-54 на полувремето. Бруклин отбеляза 77,3% (17 за 22) през второто тримесечие.

Мрежи: срещу Шарлът Хорнетс в събота вечер.

Пистънс: Домакин Далас Маверикс в събота вечер.