Айзък Джоунс отбелязва 16 точки като № 22 Вашингтон Стейт победи Станфорд със 79-62
AP News | 2024-03-15 | 05:32:47

ЛАС ВЕГАС (AP) — Исак Джоунс отбеляза 16 точки и № 22 Вашингтон Стейт победи Станфорд със 79-62 в турнира Pac-12 четвъртфиналите в четвъртък вечер.

Кугърс имаха шестима играчи с двуцифрен брой голове и 50,8% удари (31 за 61) от полето. Майлс Райс и Джейлън Уелс вкараха по 14, а Андрей Якимовски имаше 13.

Следващият за втория поставен Кугърс (24-8) е Колорадо или Юта на полуфиналите в петък. Това е едва четвъртото им посещение на полуфиналите и първо от 2008 г. насам.

Вашингтон Стейт никога не е играл в шампионата Pac-12, така че училищната история може да бъде записана с отпадането на турнира след този сезон.

Станфорд завърши сезона с резултат 14-18. Училището обяви след мача, че е уволнило треньора Джерод Хаасе.

Спенсър Джоунс поведе Кардинал с 22 точки, а Брандън Ейнджъл имаше 15.

Вашингтон Стейт използва 13-3 закъсня през първото полувреме, за да продължи напред с 37-22, и никога не беше сериозно предизвикан след това. Кардиналът – който се събра от 18 точки изоставане, за да победи Калифорния в сряда – затвори до 60-46 с 12-2 удар през второто полувреме.

Но тогава треньорът на Кугърс Кайл Смит извика таймаут и Райс отговори с кражба и летящо забиване, за да върне инерцията в полза на Вашингтон Стейт.

Washington State и Oregon State ще продължат да играят като отбори Pac-12 през следващия сезон, а останалите 10 члена ще се насочат към различни лиги. И двете училища обаче също ще бъдат съгласувани с Конференцията на Западното крайбрежие, което ще върне и двете в Лас Вегас за турнира на тази лига.

___

AP колежански баскетбол: https:/ /apnews.com/hub/ap-top-25-college-basketball-poll и https://apnews.com/hub/college-basketball

Получавайте сигнали за анкети и актуализации за топ 25 баскетбола на AP навсякъде сезонът. Регистрирайте се тук.