Айзъкс отбелязва 22 като номер 25 Texas Tech задържа номер 20 BYU за 81-67 Голяма 12 четвъртфинална победа
AP News | 2024-03-14 | 21:08:19

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Поп Айзъкс отбеляза 22 точки, Чанс Макмилиън добави 17 точки и осем борби и номер 25 Texas Tech издържа яростното рали през второто полувреме на номер 20 BYU за победа с 81-67 на четвъртфиналите на турнира Big 12 в четвъртък.

Kerwin Walton добави 12 точки и Робърт Дженингс и Джо Тусент имаха по 10 за номер 4 в схемата Red Raiders (23-9), които водеха с цели 23 през първото полувреме, преди Cougars (23-10) да започнат серия от 15-0 през второто полувреме за да стане интересно.

Джаксън Робинсън вкара двойка тройки, преди две наказателни удара от Ричи Сондърс да доведат до 62-55 при 62-55 при 5:04 до края. Но необезпокояван, Тусен отговори с 3 за Texas Tech, а когато отговорът на Тревин Кнел 3 изчезна, Дарион Уилямс добави още един, за да даде на отбора на треньора Грант Маккасланд малко място за глътка въздух.

Червените рейдери напреднаха оттам в полуфинален мач с номер 1 Хюстън или TCU в петък вечер.

Робинсън завърши с 22 точки, за да поведе Кугърс, които вкараха 14 от 30 от 3- точкова дъга при победа във втори кръг над UCF, но бяха само 7 от 35 срещу Texas Tech. Фусейни Траоре завърши с 13 точки, а Сондърс имаше 12.

Треньорът на Канзас Сити Чийфс Анди Рийд гледаше на терена в T-Mobile Center, разменяйки познатата си червена ветровка за бяло-синя, носеща логото на BYU. Рийд завършва там през 1981 г. и започва кариерата си с Кугърс под ръководството на треньора на Залата на славата ЛаВел Едуардс през 1982 г. Той все още говори с любов за тези години, прекарани в Прово, Юта.

„Голямо червено“ — грешка, „Голямо синьо“ в този случай – нямаше много поводи за радост през по-голямата част от деня.

Тексас Тех се състезава с 12-2 старт, след това дистанцирайте Cougars, като ги превъзхождате със 17-4 по средата на първото полувреме. Много от неговите кошове дойдоха след офанзивни борби, включително съкрушително 3 на Уолтън след пропуснато наказателно хвърляне, докато BYU, който хладно стреляше, непрекъснато дрънкаше почти всеки изстрел, който отправи в другия край на пода.

В един момент един от националните отбори по стрелба за 3 точки пропусна 12 поредни удара по време на спад 1 към 19.

Вероятно за радост на куотърбека на Рийд — и известен възпитаник на Texas Tech — Патрик Махоумс.

Айзъкс поведе пътя за Red Raiders, точно както направи през януари, когато вкара 23 от своите 32 точки през второто полувреме, за да им помогне да се съберат от пасив от 16 точки през Лъбок. Гардът от All-Big 12 от втория отбор погреба трио от тройки и имаше 15 точки на почивката, след което помогна на своите съотборници да направят достатъчно игри през второто полувреме, за да поемат голямата серия на Cougars.

BYU ще се завърне в турнира на NCAA за първи път от 2021 г., вероятно като номер 5 или 6 в семената.

Texas Tech беше победен от Хюстън през януари и се раздели редовно- сезонни игри с TCU, като всяка печели у дома.