Айзая Стивънс счупи рекорда по точки за кариерата си за номер 16 в щата Колорадо при победа над Лойола Меримаунт
AP News | 2023-12-23 | 07:24:34

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Исая Стивънс вкара 19 точки, за да счупи рекорда в кариерата си за щат 16 в Колорадо, който остана перфектен далеч от дома с победа със 76-67 над Лойола Меримаунт в петък вечер.

Ник Клифърд поведе Колорадо Стейт с 23 точки, достигайки 9 от 10 от пода. Патрик Картие добави 14 точки за Рамс (11-1), които спечелиха втория си пореден мач след единствената си загуба – домакинска загуба срещу Сейнт Мери на 9 декември – и подобриха резултата си до 5-0 в мачове като гост и на неутрален терен.

Стивънс счупи рекорда, държан преди това от Пат Дърам (1985-89) и сега има 1986 точки за пет сезона с Рамс. Той също така отиде 8 от 13 от пода, за да счупи училищния рекорд на Дърам за полеви голове.

Със седем асистенции Стивънс също надмина 700. Като отбор Колорадо Стейт имаше 21 асистенции за 30 коша.

Уил Джонстън вкара 21 от своите 27 точки през второто полувреме за Лойола Меримаунт (7-6), който падна до 1-1, за да започне серия от шест последователни домакински мача.

Кели Леаупепе вкара 13 точки, а Джъстин Райт добави 10 за Лъвовете, които играха с класиран отбор за първи път този сезон. Лойола Меримаунт победи чифт класирани врагове миналия сезон в № 6 Гонзага и № 15 Сейнт Мери.

Ламай Луис даде ранна преднина на Лойола Меримаунт при пауза 21 секунди в играта, преди Колорадо Стейт да спечели контрола с резултат 14-1 през следващите седем минути. Овните водеха с 35-27 на полувремето, след като Лъвовете направиха серия от 5-0 точно преди почивката.

Лойола Меримаунт направи серия от 11-0 с първите шест точки от второто полувреме дръпна в рамките на 35-33 и поведе с 44-43 с 15:13, останали след тройка на Leaupepe.

Овните отговориха с серия от 10-0 за преднина от 53-44, като Стивънс отбеляза първите пет точки. Стивънс постави рекорда, като направи чифт наказателни хвърляния с оставащи 8:47, което изведе Колорадо Стейт на върха 57-50.

Рамс поеха контрола завинаги със серия 9-2, която беше покрита с кражба и забивка от Джоел Скот за водене с 66-55 с оставащо време 4:48.

Щат Колорадо: домакин на Щат Адамс на 29 декември.

Лойола Меримаунт: домакин на Tarleton State на 29 декември преди три мача от Конференцията на Западния бряг у дома.