Бакот, Инграм водят пътя, тъй като №3 Тар Хийлс победиха №7 Сините дяволи с 93-84 в съперническа игра
AP News | 2024-02-04 | 04:08:20

ЧАПЪЛ ХИЛ, Северна Каролина (AP) — Армандо Бакот и Харисън Инграм записаха дабъл-дабъл, за да помогнат Номер 3 в Северна Каролина победи номер 7 Дюк с 93-84 в събота вечерта в последното подновяване на ожесточеното съперничество.

Високият 6 фута и 11 Бакот завърши с 25 точки и 10 борби, докато 6-те -7 Инграм беше сила на терена с 21 точки, 13 борби и четири отнети топки. Това беше пример за това колко по-продуктивна и по-дълбока е ротацията след основен ремонт извън сезона, който помогна на UNC (18-4, 10-1 Atlantic Coast Conference) да се издигне до върха в класирането на лигата.

Това помогна на UNC да запази контрола през нощта, когато лидерът по точки на ACC RJ Дейвис беше изправен пред постоянно внимание в защита, преди да влезе късно, за да вкара 17 точки, въпреки стрелбата 5 от 14.

Инграм беше зает навсякъде. Той направи 5 от 9 тройки, включително една от ъгъла с Джереми Роуч на дъх, след което се хвърли на пода в боята, за да спаси притежание и в крайна сметка постави ъглова тройка от Кормак Райън.

Това беше част от вечерта, в която UNC играха с упоритост, подкрепена от тълпа, ревяща на уши, за да постави Сините дяволи (16-5, 7-3) в едно нощно изкачване в първия мач като и двата отбора са класирани от сезон 2018-19.

Тар Хийлс водеха с 45-35 на полувремето и никога не допуснаха Дюк по-близо от осем през второто полувреме, като постоянно достигаха до навременни резултати или спирания за отскок.

Първокурсникът Джаред Маккейн имаше 23 точки и 11 борби, за да поведе Сините дяволи, докато големият звезда Кайл Филиповски добави 22 точки, но само пет борби в мача си с Бейкот в мача с шатра.

Дюк: Сините дяволи пристигнаха с много инерция, след като спечелиха три поредни победи и направиха 7-1 през януари. Дюк направи много вдясно в офанзива (стрелба 50,7%), но Сините дяволи направиха 11 обърквания – най-голямата, когато Проктър хвърли инбаунд на Райън с Дюк в загуба с 88-80 43 секунди преди края – което доведе до 19 точки за Тар Хийлс.

UNC: Tar Heels започнаха с 9-0 в играта на ACC за най-добрия си старт от 23 години преди загубата във вторник от Georgia Tech да сложи край на общата им серия от победи от 10 мача, откакто паднаха от действащия национален шампион Кънектикът и Кентъки през декември . Това беше голям начин да се върнем на правилния път.

Duke: Сините дяволи са домакини на Нотр Дам в сряда вечер.

UNC: The Tar Heels приема Клемсън във вторник вечер.