Бъкс изпревариха водещите на Запад Тимбъруулвс със 112-107 зад 33 точки от Адетокумбо
AP News | 2024-02-24 | 07:57:04

МИНЕАПОЛИС (AP) — Янис Адетокумбо имаше 33 точки и 13 борби, за да помогне на Милуоки Бъкс да излезе от почивката на звездите със 112- 107 победа над водещия на Запад Минесота Тимбъруулвс в петък вечер.

Антъни Едуардс направи три тройки в последния 1:58, за да даде късен шанс на Вълците, но Деймиън Лилард го заледи за Бъкс с издърпване от 21 фута с 10,3 секунди оставащи за преднина от пет точки.

Лилард имаше 21 точки, 10 асистенции и най-високите за сезона девет борби, за да засенчи стрелба от 8 за 23 вечер и да помогне на Бъкс (36-21) се подобрява до само 4-10 при новия треньор Док Ривърс. Малик Бийзли вкара всичките си 14 точки през третата четвърт.

Карл-Антъни Таунс (22 точки, 14 борби) и Руди Гобер (12 точки, 19 борби) помогнаха на Вълците (39-17) да контролират кошницата с предимство от 32-14 точки за втори шанс, но небрежният им и бавната трета четвърт беше твърде тежка за преодоляване.

С двама All-Stars от всяка страна и двата треньорски щаба, които представиха всяка конференция на представянето на лигата по средата на сезона миналия уикенд, ESPN грабна този мач за национално излъчване в прозореца късно през нощта. Публиката, включително много фенове на Бъкс, съвпадна с момента.

Таунс прекара по-голямата част от мача в агресивни атаки към коша, но когато Уулвс имаха най-голяма нужда от това, той излезе навън и заби една след друга тройки, за да ги доведе до 98-92.

Бийзли , невероятният ъглов стрелец, който прекара повече от два сезона с Уулвс, преди да отиде в Юта в търговията с Гоберт преди две лета и да смени отбора още два пъти, не отправи нито един удар през първото полувреме. Той направи четири тройки в третата, подхранвайки 23-4 серия в продължение на 4:41 и заемайки поза след четвъртата с мърдане на гърба, за да подчертае преднината от 87-70.

Тези отбори излязоха от паузата на All-Star в определено различни ситуации, с Вълците в тази непозната позиция на върха на Запада и Бъкс - макар и все още на трето място на Изток - опитвайки се да намерят опората си под Ривърс след изненадващата смяна в средата на сезона. Трикратният играч на звездите Крис Мидълтън пропусна шестия си пореден мач поради изкълчен ляв глезен, което допълнително затрудни усилията.

Лилард, който беше MVP на Мача на звездите и шампион в състезанията по стрелба за 3 точки миналия уикенд, все още не е намерил пътя си до Адетокумбо в новия си отбор. Той влезе във вечерната стрелба с 34,1% от диапазона за 3 точки, вторият най-нисък коефициент в неговите 12 сезона в НБА, и отбеляза само 2 за 8 в този мач.

Брук Лопес, който завърши с 16 точки, направи и четирите си тройки през първата четвърт, за да даде ранна искра на Бъкс. Адетокумбо задейства удара си във втората. След това Бийзли пое третия.

Вълците изиграха първия си от седем поредни домакински мача, преимущество, малко приглушено от факта, че шест от тях са разбити в една срещу друга вечер.

Бъкс: домакин на Филаделфия в неделя. Ривърс беше треньор на 76ers през предходните три сезона.

Timberwolves: домакин на Бруклин в събота вечер.