Бъкс нямат Адетокумбо, но все пак победиха Клипърс със 113-106 за 6-та поредна победа
AP News | 2024-03-05 | 05:48:19

МИЛУОКИ (AP) — Деймиън Лилард вкара 41 точки и Милуоки Бъкс преодоляха отсъствието на Янис Адетокумбо, за да надминат Лос Анджелис Клипърс 113-106 в понеделник вечерта за тяхната шеста поредна победа.

Антетокумбо пропусна третия си мач за сезона, тъй като се справя с левия ахилесов тендинит. Единствените други случаи, в които той е останал на терен, са победа на 15 ноември в Торонто с разтегнат десен прасец и загуба на 17 януари в Кливланд с натъртено дясно рамо.

Треньорът на Бъкс Док Ривърс каза преди мача, че проблемът с Ахил беше „включван и изключван през последните два или три мача.“

Милуоки е достатъчно горещ в момента, за да спечели дори без своя двукратен MVP.

Бъкс са непобедени от паузата на All-Star, докато се готвят да започнат пътуване с четири мача до Калифорния, което започва в сряда в Голдън Стейт и включва реванш с Клипърс в неделя.

Боби Портис вкара 14 от своите 28 точки през четвъртата четвърт и завърши с рекордните за сезона 16 борби. Патрик Бевърли добави 12 точки и предизвика победното рали.

Джеймс Хардън и Пол Джордж отбелязаха по 29 точки за Клипърс. Kawhi Leonard добави 16 точки.

След като изоставаха с 13 в последната минута на третата четвърт, Бъкс отбелязаха 10 поредни точки, за да се върнат на поразително разстояние. Те най-накрая изравниха мача на 96 при 3-точка на Бевърли с 4:33 до края.

При последвалото притежание на Клипърс, Бевърли открадна топката от Хардън, за да постави топката на Лилард при оставащо 4:10 даде първата преднина на Бъкс от първия период.

След като Брук Лопес блокира опита на Ленърд да се откаже при шофиране, A.J. Грийн вкара дълбока тройка за 101-96. Портис вкара последните четири точки от скока от 12-0, който изведе Бъкс напред завинаги.

Клипърс намалиха преднината си до пет с 1:31 преди края, но Портис отбеляза пет последователни точки, за да възстанови резултата двуцифрен марж и Бъкс не погледна назад.

Клипърс: Посетете Хюстън Рокетс в сряда.

Бъкс: Започнете четири -игра в сряда в Голдън Стейт.