Бъкс победи Никс отново в едностранна серия, като отборите ще се срещнат отново на Коледа
AP News | 2023-12-23 | 22:16:34

НЮ ЙОРК (AP) — Янис Адетокумбо има 28 точки, седем асистенции и седем борби, Боби Портис добави 23 точки и 11 дъски, а Милуоки Бъкс победи Ню Йорк Никс със 130-111 в събота, откривайки серия от два мача със седмата си поредна победа.

Крис Мидълтън вкара 20 точки за Бъкс, които победиха Никс за девети пореден път и ще се опита да го направи отново в понеделник пред национална телевизионна аудитория като водещ мач в коледния график на НБА.

Това не дава на Никс много време да намерят отговори в това, което беше едностранчив мач, въпреки че бяха малко по-конкурентоспособни, отколкото когато Бъкс ги надвиха със 146-122 на 5 декември на четвъртфиналите на Турнира в рамките на сезона.

Все пак рядко се усещаше особено близо, като Бъкс започнаха бързо и поддържаха удобна преднина през по-голямата част от пътя. Те го взривиха завинаги в началото на четвъртата четвърт със серия от 11-0, която превърна преднина от 11 точки в 114-92 възглавница при тройката на Портис с 6:29 за игра.

Милуоки току-що пропусна да има петима голмайстори с 20 точки, за да започне дългия си празничен престой в Ню Йорк. След реванша в понеделник Бъкс ще играят в сряда в Бруклин, като някои играчи или ще доведат семейството си, или се надяват да посетят някои, за да празнуват.

Деймиън Лилард имаше 19 точки, девет борби и седем асистенции за Бъкс, а Малик Бийзли направи пет тройки по пътя към своите 19 точки.

Джейлън Брънсън вкара 36 точки в друг добър мач срещу Милуоки, след като вкара 45 при загуба на 3 ноември. Джулиъс Рандъл добави 26 точки и седем борби, докато Никс прекъснаха поредица от две победи.

Тези отбори вече ще са се срещали четири пъти след коледния мач, след като техният четвъртфинален мач в Турнира през сезона беше добавен към техните четири, които вече бяха планирани.

Бъкс продължиха точно оттам, откъдето спряха при тази победа, когато стреляха общо 60% и 60,5% от диапазона за 3 точки. Милуоки стигна до 5 за 7 зад дъгата в първата четвърт, като поведе с 36-27.

Бъкс увеличиха това до 60-44 след тройка на Лилард при 2:35 оставащи до полувремето, но Никс затвориха със срив 10-2, за да намали резултата до 62-54, когато Брънсън вкара тройка при сирената.