Бъкс се преобърна към 123-85, победа над Хорнетс за третата им поредна победа
AP News | 2024-02-28 | 05:32:34

МИЛУОКИ (AP) — Янис Адетокумбо имаше 24 точки, Дамян Лилард имаше 23 точки, а Боби Портис отбеляза 21, докато Милуоки Бъкс победиха Шарлът Хорнетс със 123 -85 за най-неравномерната им победа за сезона във вторник вечерта.

Милуоки се преобърна към преднина от 58-26 на почивката, като задържа Шарлът до най-ниския сбор точки, който някой отбор е постигнал за полувреме през целия сезон. Това представлява вторият най-нисък сбор от точки, който Бъкс някога е допускал през първото полувреме на мач, зад само 25-те, които те дадоха при победата с 94-81 над Филаделфия 76-ърс на 3 март 1972 г.

Милуоки спечели три поредни победи от паузата на мача на звездите, за да се подобри до 6-7 под ръководството на треньора Док Ривърс. Бъкс допуснаха по-малко от 100 точки в четири от последните си седем състезания, след като достигнаха тази цел само веднъж в първите си 52 мача от сезона.

Този взрив позволи на Бъкс да дадат допълнителна почивка на двете си най-големи звезди, когато започнаха четиридневен период, в който изиграха три мача. Лилард имаше девет борби и седем асистенции, преди да напусне мача 5 минути и половина преди края на третата четвърт. Адетокумбо отпътува 1 и половина минути по-късно.

Брук Лопес остана без гол, но имаше две блокади, за да се премести на второ място в кариерния списък на Бъкс с 806, нарушавайки равенството с Алтън Листър. Адетокумбо е лидер в кариерата на Бъкс по блокове с 966.

Лопес има 1876 блокади в 16-годишната си кариера, включително рекорд за франчайзинг 972 с Бруклин Нетс от 2008-17.

Майлс Бриджис отбеляза 17, Тре Ман 16, Брандън Милър 14 и Дейвис Бертанс 12 за Хорнетс, които загубиха едва за втори път в последните си седем мача.

Бъкс се представиха добре във всеки от трите си мача с Хорнетс този сезон. Те спечелиха със 130-99 в Шарлът на 17 ноември и 120-84 в Милуоки на 9 февруари.

Шарлот преразгледа състава си от последния път, когато тези два отбора се изправиха един срещу друг, като придоби Ман, Бертанс, Грант Уилямс, Васа Мичич и Сет Къри в крайния срок за търговия. Тези играчи бяха помогнали на Хорнетс да се издигнат през последните няколко седмици, но не можаха да направят нищо, за да спрат Бъкс.

Бъкс бяха пропуснали първите си пет опита за 3 точки, преди Лилард да направи ход, който изпрати Коди Мартин от Шарлът се просна на пода и удари широко отворена тройка, за да прекъсне равенството с всички 11.

Тази грандиозна игра беше част от серия от 15-0 за Бъкс, която превърна 11- Дефицит от 9 в преднина от 24-11. Лилард вкара осем точки по време на тази част и увенча срива с още една тройка.

Портис вкара 12 точки през първите 6 минути и половина на втората четвърт, за да помогне на Бъкс да пречупят мача. Шарлът вкара само 10 точки през втората четвърт, докато стреля 3 от общо 21 и 1 от 13 от 3 точки.

В крайна сметка Бъкс поведоха с цели 49.

Стършелите и Бъкс се изправят отново в четвъртък вечер в Шарлът.