Бъкс се преобърнаха до 146-114, след като Пистънс претърпяха 23-ата си поредна загуба
AP News | 2023-12-17 | 03:40:19

МИЛУОКИ (AP) — Деймиън Лилард вкара 33 точки, Боби Портис имаше рекорд за сезона 31, а Милуоки Бъкс победиха Детройт със 146-114 в събота за да донесе 23-та поредна загуба на Пистънс.

Янис Адетокумбо отбеляза 22 точки, осем борби и шест асистенции, като вкара 7 от 9 в първия си мач, откакто отбеляза рекордните за франчайза 64 точки в сряда. Рекордната вечер на Адетокумбо дойде при победа със 140-126 над Индиана Пейсърс, която включваше конфронтация след мача между отборите в коридора на арената, включваща спор за топката за игра.

Детройт изравни третото най-дълго занасяне в НБА в рамките на същия сезон. Ванкувър Гризлис 1995-96, Денвър Нъгетс 1997-98 и Шарлът Бобкетс 2011-12 също загубиха 23 поредни загуби.

Рекордът за най-дългата серия от загуби в рамките на един сезон се споделя от 2010-11 Кливланд Кавалиърс и 2013-14 Филаделфия 76-ърс, като и двамата загубиха по 26 последователни мача. 76ers също имаха серия от 28 загуби, която започна през сезон 2014-15 и се пренесе в 2015-16.

Една вечер, след като бяха издухани със 124-92 във Филаделфия, Пистънс отново не можаха да се мерят с един от най-добрите отбори на Изтока. Бъкс никога не изоставаха, водени от цели 34 и достигнаха най-високия си брой точки за сезона, въпреки че дадоха почивка на Лилард и Адетокумбо през цялата четвърта четвърт.

Кейд Кънингам вкара 25, а Боян Богданович добави 24 за Пистънс.

На Бъкс липсваше Малик Бийзли поради заболяване, различно от COVID, и те също издържаха на Крис Мидълтън, докато продължават да управляват неговия хирургично ремонтирано дясно коляно. Детройт нямаше Айзая Стюарт поради изкълчено ляво рамо.

С липсата на Бийзли и Мидълтън, Марджон Бошам направи първия си старт за сезона и вкара първите седем точки в мача. Ранната атака на Beauchamp даде тона за едностранчивата победа на Бъкс.

31 точки на Портис представляват най-високата му обща сума, откакто се присъедини към Бъкс през 2020 г., а неговите 12 борби също бяха рекорд за сезона. Най-резултатният мач в кариерата му дойде, когато той отбеляза 38 точки за Чикаго Булс срещу Филаделфия на 22 февруари 2018 г.

Бошамп и Камерън Пейн имаха по 11 точки. Новобранецът на Бъкс Андре Джаксън-младши направи рядък старт и завърши с 10 точки и осем борби, и двата рекорда в кариерата.

Пистънс: Посетете Атланта Хоукс в понеделник.

Бъкс: домакин на Хюстън Рокетс в неделя.