Бъкс устояха на контузията на Адетокумбо и победиха Селтикс със 104-91. Отборите обединени за рекордно ниски 2 FTs
AP News | 2024-04-10 | 03:56:34

МИЛУОКИ (АП) — Янис Адетокумбо напусна късно през третата четвърт с контузия в прасеца, но Милуоки Бъкс удържаха да победят Бостън Селтикс със 104-91 във вторник вечерта мач, който се отличава с рекордно нисък сбор от два опита за наказателно хвърляне в НБА.

Милуоки направи пропуск от четири мача, тъй като Патрик Бевърли имаше 20 точки и 10 борби, след като Бъкс разтърси състава си, като получи ветеран гард стартира пред Малик Бийзли, който влезе от пейката за първи път през целия сезон.

Антетокумбо водеше корта в края на третата четвърт след кош на Селтикс, когато хвана левия си прасец и взе място. Двукратният MVP получи помощ да стане от паркета и камерите го показаха да се насочва към съблекалнята със собствена сила.

Бъкс казаха, че Адетокумбо има разтежение на лявата част на подметката. Подметката е мускул на прасеца.

Антетокумбо имаше 15 точки, осем борби и седем асистенции и също така опита единствените наказателни удари в мача. Той отиде 1 от 2 от линията през първата четвърт.

Селтикс стана първият отбор в историята на НБА, който изигра цял мач без опит за наказателно хвърляне. Предишният рекорд за най-малко комбинирани опити в игра беше 11.

Милуоки устоя на контузията на Адетокумбо благодарение на блестящото начало, което позволи на Бъкс да поведат с 24 точки през първото полувреме.

Брук Лопес и Боби Портис отбелязаха по 15 точки, а Деймиън Лилард и Крис Мидълтън добавиха по 12. Портис имаше и 10 борби.

Селтикс, които вече постигнаха най-добрия рекорд в редовния сезон на НБА и номер 1 в плейофите, играха без Ал Хорфорд и Кристапс Порзингис. Хорфорд не беше на разположение поради изкълчен палец на левия крак, а Селтикс се справят с натовареността на Порзингис, след като той пропусна пет мача миналия месец с изкълчено сухожилие на дясното коляно.

Джейсън Тейтъм вкара 22 точки, за да поведе Селтикс. Джейлън Браун имаше 14 точки и 10 борби, а Джру Холидей имаше 12 точки.

Лопес направи 4 от 5 опита за 3 точки в първите шест минути, за да даде тон за първата четвърт, в която Бъкс вкараха 14 от 18 като цяло и 8 от 10 от 3 точки. Бъкс увеличиха преднината си до 47-23 при забивка на Портис с 8:02 до края на втората четвърт.

Бъкс водеха с 63-43 на полувремето.

Контузията на Адетокумбо настъпи по време серия 14-4 на Селтикс, която затвори третата четвърт и помогна на Бостън да намали преднината на Милуоки до 78-67. Бъкс отговориха, като отбелязаха първите седем точки от четвъртата четвърт, включително пет направо от Крис Мидълтън.

Бъкс останаха предни с двуцифрена разлика през останалата част от пътя.