Балансирани мрежи победиха Сънс със 116-112, разваляйки дебюта на звездното трио на Финикс
AP News | 2023-12-14 | 06:56:19

ФИНИКС (AP) — Кам Томас вкара 24 точки, Микал Бриджис добави 21 при завръщането си в пустинята и Бруклин Нетс удържаха победиха Финикс Сънс със 116-112 в сряда вечерта, разваляйки дебюта на триото на звездите на отбора.

Нетс спечелиха седем от последните си девет.

Слънцата изостанаха от осем точки на почивката, но се събра за преднина от 88-86, насочвайки се към четвъртата. Играта остана напрегната през последната четвърт, но Нетс поведоха с около 10 минути оставащи минути и така и не се отказаха.

Спенсър Динуиди удари 3, за да поведе Нетс със 112-106 при 1:54 оставащо време. Той последва с пауза при следващото офанзивно притежание на отбора и завърши с 16 точки.

Слънцата намалиха резултата до 114-112 28 секунди преди края, но Томас уцели два наказателни удара 3 секунди преди края, за да потвърди резултата. Томас вкара 10 точки в четвъртия.

За първи път този сезон — в 24-ия мач — Кевин Дюрант, Девин Букър и Брадли Бийл от Финикс играха в една и съща вечер. Дебютът на триото беше отложен поради различни контузии, особено болки в гърба на Бийл, което го ограничи до пет мача този сезон.

Букър имаше 34 точки и 12 асистенции, Дюрант добави 27 точки, а Бийл имаше 14. Юсуф Нуркич имаше 15 точки и рекордни за сезона 22 борби.

Мрежите водеха с 15 през първото полувреме, преди да се задоволят с предимство от 64-56 на полувремето. Кам Джонсън поведе Нетс с 15 точки при стрелба 5 от 5 преди почивката, включително три тройки. Букър поведе Сънс със 17.

Бриджис и Джонсън се завърнаха да играят мач за първи път, откакто Сънс размениха двойката на Нетс като част от пакет, който доведе Дюрант във Финикс в крайния срок за размяна миналия сезон. Двамата бяха важни — и популярни — членове на отбора на Suns 2021, който напредна до финалите, преди да загуби от Milwaukee Bucks в шест мача.

И двамата играчи получиха силни, продължителни овации по време на видео за почит преди игра.

Нетс: В Денвър в четвъртък вечер.

Сънс: Домакин на Ню Йорк в петък вечер.