Бам Адебайо постигна невероятен 3, докато Хийт надмина Пистънс със 104-101
AP News | 2024-03-17 | 23:40:18

ДЕТРОЙТ (AP) — Бам Адебайо отбеляза тройка при звънещия сигнал, за да издигне Маями Хийт до победа със 104-101 над Детройт Пистънс в неделя.

Кейд Кънингам пропусна да вкара тройка за Детройт 9 секунди преди края, а Тери Розиър спринтира на корта с отскочилото. Той не можа да стигне до коша, така че хвърли топката на Адебайо, който отбеляза третата си тройка в последните три мача.

Дънкан Робинсън вкара рекордните за сезона 30 точки за Маями на 10 -за-15 стрелба. Адебайо отбеляза 20 точки и 17 борби, докато Хийт победиха Пистънс за втори път в рамките на три дни.

Робинсън отбеляза своята 1000-та тройка в кариерата през първата четвърт. Той достигна марката в 343 мача, счупвайки рекорда на НБА от 350 на Бъди Хийлд.

Еван Фурние вкара най-високите за сезона 18 за Пистънс, които почетоха своя отбор за шампионата на НБА от 2004 г. на полувремето. Кънингам имаше 17 точки и девет асистенции, но той отбеляза 1 за 6 от зад дъгата.

Маями игра без Джими Бътлър, принуждавайки треньора Ерик Сполстра да използва своя рекорден за франчайз 32-ри стартов състав за сезона.

Робинсън реализира игра с четири точки 2:00 до края, давайки на Маями 101 -96 олово. Тройката на Айзая Стюарт намали разликата до две, а връщането на Адебайо беше определено да дойде точно след изтичането на часовника за удар.

Поставянето на Кънингам изравни и Робинсън обърна топката, за да даде на Детройт шанс за първата си преднина в мача.

Маями поведе с 90-85 с 6:33 до края, благодарение на притежание на топката, когато Адебайо направи фаул и грабна три офанзивни борби, преди да отбележи последния. Но Фурние отговори с четвъртата си тройка и Джалън Дюрен изравни играта от линията за наказателни удари.

Хийт водеха с 60-50 на полувремето и увеличиха разликата до 73-56 след скок на Хейуд Хайсмит по средата през тримесечието.

Напрежение: Във Филаделфия 76ърс в понеделник.

Пистънс: В Бостън Селтикс в понеделник.