Бънтинг, Скей водят Урагани до победа с 6-3 над Голдън Найтс
AP News | 2023-12-20 | 05:08:19

РАЛИ, Северна Каролина (АП) — Майкъл Бънтинг отбеляза гол и две асистенции, Брейди Скей добави гол и асистенция, а Каролина Хърикейнс изравни своите най-резултатен мач за сезона с победа с 6-3 над Вегас Голдън Найтс във вторник вечерта.

Андрей Свечников, Джордан Стаал, Йеспери Котканиеми и Сет Джарвис също отбелязаха, а Себастиан Ахо направи три асистенции като ураганите удължиха поредицата си от точки до пет мача (3-0-2). Пьотр Кочетков направи 30 спасявания, за да спечели третата си победа за осем вечери.

Уилям Кариър отбеляза два гола, а Николас Хейг също отбеляза за Вегас, който загуби за втори път в три мача след поредица от седем точки . Брет Хаудън направи две асистенции. Логан Томпсън даде шест гола при 28 изстрела, преди да бъде изтеглен с оставащи повече от 15 минути, а Иржи спря всичките 10 изстрела, срещу които беше изправен.

Свечников, който се върна в състава, след като пропусна шест мача поради контузия, отдели време, след като получи пас от защитника Скей, преди да прехвърли Томпсън, за да завърши първата силна игра на Каролина в мача след 9 1/2 минути до края първия период. Това беше втори гол за Свечников за сезона в неговия 17-и мач.

Carrier прекъсна голова суша от 20 мача, като натисна отскочил удар, след като ударът на Брейдън Макнаб беше блокиран от Кочетков, изравнявайки резултата 1-1. Това беше неговият четвърти.

Ураганите контролираха след това.

Котканиеми беше изкарал 10 мача без гол, докато го реализира при 10:11 на втория период. Голът на Бънтинг от пауърплей дойде 1:28 по-късно. Джарвис и Скей вкараха в началото 4:44 на третия.

Рекордната серия от точки на центъра на Вегас Джак Айхел достигна 11 мача, когато той асистира за гол на Хейг при оставащо 1:24.

Carrier завърши с 32 секунди, оставащи за петия си.

Golden Knights: В Tampa Bay в четвъртък вечер.

Hurricanes: В Питсбърг в четвъртък вечер.